Декомунізація та дерусифікація: у Городищенській громаді пройшли громадські обговорення

22.09.2022

У Городищенській громаді відбулися громадські слухання на тему декомунізації та дерусифікації вулиць і пам’ятних знаків російсько-радянського періоду. Обговорення відбулося вчора, 21 вересня. 

Присутні заслухали інформацію головної спеціалістки гуманітарного відділу Городищенської сільради Галини Бакош, яка поінформувала про результати громадського обговорення щодо перейменування вулиці Гагаріна в селищі Сенкевичівка. Жителі вулиці підтримали пропозицію перейменувати вулицю Гагаріна на вулицю Незалежності. Dsc 0469

Наступним питанням порядку денного стало перейменування вулиці Першотравнева в селі Чаруків. Від мешканців села Чаруків надійшла пропозиція не змінювати назву вулиці Першотравнева. На думку заявників, ця назва не містить ознаки комуністичної, тому може бути залишена. Водночас Галина Бакош ознайомила присутніх із переліком вулиць Волинської області, в тому числі і Городищенської громади, які потребують перейменування і внесені на платформу «Декомунізація України». Такими вулицями на цій платформі є вулиця Гагаріна (Сенкевичівка) та вулиця Першотравнева (Чаруків). Присутнім було надано роз’яснення Українського інституту національної пам’яті, що перейменування вулиці не передбачає ніяких змін в установчих документах, документах на майно, реєстрації місця проживання.

Заступник голови Городищенської громади Роман Стецькович наголосив, що питання перейменування вулиць – це питання прощання з радянсько-російською колоніальною спадщиною.

У підсумку присутні вирішили відкласти на доопрацювання питання перейменування вулиці Першотравнева та провести додаткове громадське обговорення.

Останнім питанням порядку денного став розгляд проєкту реконструкції пам’ятників землякам на території Городищенської громади, які були встановлені у радянські часи. Учасники громадських обговорень вирішили змінити надписи та реконструювати окремі деталі на пам’ятках з метою виконання вимог декомунізації та приведення їх до реалій часу. В першу чергу мова йде про зміну дат початку Другої світової війни з 1941 на 1939 рік, а також утилізацію радянської символіки і російськомовних написів.Dsc 0492

“Кожен окупант прагне нав’язати свою ідентичність, своїх героїв, свої символи та власну фальшиву історію. Назви вулиць і пам’ятники – це не просто назви. Це маркери, якими наш ворог позначає свою владу. Недарма зараз на окупованих українських землях москва в першу чергу займається перейменуванням вулиць, знищенням україномовних назв, демонтує пам’ятні знаки на честь українських героїв, вилучає україномовні підручники зі шкіл. Щоб остаточно вирватися з-під впливу кремля, ми маємо звільнитися світоглядно і духовно. Саме з цією метою проводиться дерусифікація та декомунізація”, – зазначила головна спеціалістка гуманітарного відділу Городищенської сільради Галина Бакош.

Пропонуємо також ознайомитися зі  звітом про узагальнення пропозицій (зауважень ), що надійшли під час громадського обговорення розгляду питання перейменування вулиць і реконструкції пам’ятників землякам та  протоколом громадського обговорення щодо розгляду питання перейменування вулиць і реконструкцій пам’ятників землякам

Наступним кроком у вирішенні цих питань є підготовка проєктів рішень на сесію сільської ради.

Читайте головні новини Городищенської громади також на нашій сторінці у Facebook Городищенська громада

Gorodishe2
дія центрів 1 1
Covid19b

АРХІВ НОВИН

Історія