Звіт про проведення акції “16 днів проти насильства”

09.12.2019

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства” , яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Ось і в Городищенській громаді дана акція стартувала 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. 

Будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням її прав. Так, в закладах загальної середньої освіти проведено чимало заходів на формування учнівської свідомості щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Yzobrazhenye Viber 2019 11 25 12 54 41 360x270Зокрема, в Городищенському ЗЗСО І-ІІІ ступенів акція розпочалася із години спілкування “Ми – різні, але ми –  рівні” між другокласниками та бібліотекарем Марією Кравчук. Разом із класним керівником Раїсою Сидорчук молодші школярі організували флешмоб “Наші пальчики проти насильства”, до якого долучилися і вчителі школи. http://gorodysche.in.ua/novyny/mizhnarodna-aktsiia-16-dniv-proty-nasyl-stva.html

Схожий флешмоб відбувся і у 1 класі під девізом “Наші долоньки проти насильства”.

З учнями Городищенської школи проведено ряд бесід, присвячених вирішенню конфліктів, запобіганню торгівлі людьми та протистоянню насильству над дітьми з боку дорослих.

Цікавим у закладі був захід, який відбувся в 10 класі – виховна година “Сім’я – простір без насилля”. http://gorodysche.in.ua/novyny/sim-ia-prostir-bez-nasyllia.html Дискусія щодо теми насильства пройшла за кругим столом. Десятикласники активно 75241146 455989018651637 6535573218026061824 O висловлювали свої думки. Класний керівник Лідія Митрофанюк повідомила, що насильством є не тільки бійки, а й звичайні штовхани, прізвиська, глузування, все, що порушує права іншого, принижує його гідність.

Прикро, що дедалі частіше є прояви насилля у сім’ях. А саме сімейне спілкування – запорука доброго настрою і душевного спокою. І з другого боку – ніде люди не ранять так боляче, як вдома. На завершення зустрічі десятикласники побудували “піраміду” позитивних вражень.

Продовжуючи тему насильства в сім’ї, з батьками учнів 6 класу проведено тренінг, а з самими школярами проведено анкетування на виявлення насильства http://gorodysche.in.ua/novyny/bat-kivs-ki-posyden-ky-v-ramkakh-vseukrains-koi-aktsii-16-dniv-proty-nasyl-stva.html

Img 20191129 123121З метою попередження проявів жорстокості та насилля з 25 листопада по 10 грудня проводилася Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» http://gorodysche.in.ua/novyny/vseukrains-ka-aktsiia-16-dniv-proty-nasyl-stva.html. В школі відбулася профілактична загальношкільна акція “Синя стрічка – проти насильства”. Відомо, що синя стрічка символізує синці на дитячому тілі та водночас синій колір служить постійним нагадуванням про те, що необхідно боротися з насильством. Для кращого візуального сприйняття акції учнівське самоврядування, підготували символічні сині стрічки, які прикріплювали всім учням і вчителям, котрі брали участь в акційних заходах.

Ще одним досить хорошим антинасильницьким заходом став відеоролик “Розірви коло”, який зняли учасники учнівського самоврядування Городищенського ЗЗСО.

У межах Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства” у Несвічівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів проведено78042704 530186714248245 4291301532822929408 O виховні бесіди з нагоди Всесвітнього дня Боротьби зі СНІДом та уроки толерантності з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю.

Тут переглядали відеофільми про форми й види насильства та дискутували на тему його уникнення. Тут говорили про гендерну рівність та малювали малюнки до теми акції.

В бібліотеці Несвічівської школи проведено превентивну годину “Життя дається один раз”. В обговоренні взяли участь учні 9-11 класів, вчитель правознавства Юрій Байбула, вчитель ОБЖ Людмила Сапрун, медична сестра школи Руслана Скопюк та бібліотекар Галина Береза.

Увазі користувачів бібліотеки була представлена постійно діюча під час акції виставка.

Діти – майбутнє кожної країни. Якщо вони живуть здоровим життям зараз, то за країною буде багатообіцяюче майбутнє.

Актуальність проблеми полягає в тому, що одним із показників духовного розвитку та соціальної зрілості суспільства є ставлення до дітей. Тому, протягом усього періоду Акції в Угринівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів відбулося також чимало заходів, спрямованих на запобігання та протидію насильству. Зокрема, тут проведено:

  • конкурс малюнків “Щаслива сім’я – без насильства”;
  • виставка літератури “Зупини насильство – захисти себе”;
  • тренінги “Твоє життя – твій вибір”, “зростаємо без насильства” тощо;
  • демонстрація фільму “Життя на продаж” до Міжнародного дня боротьби з рабством;
  • уроки толерантності та доброти “Доброзичливі стосунки з оточуючими” до Міжнародного дня людей з інвалідністю та ін.

Для учнів Бережанківського ЗЗСО І-ІІ ступенів Всеукраїнська акція “16 днів без насильства” пройшла уImg 20191206 132015 вигляді годин спілкування про рівність прав чоловіків і жінок та шляхи вирішення конфліктів. Тут провели уроки толерантності з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю за темами “Добро починається з тебе”, “Я вірю в силу доброти”, “Вчимося бути добрими” тощо.

У школі долучилися до флешмобу “Синя стрічка”, присвяченого запобіганню насильства над дітьми та провели бесіду із переглядом відеоматеріалів “Посієш вчинок – виросте звичка”.

А школярі Михлинського ЗЗСО І-ІІ ступенів відвідали бібліотечну виставку “16 днів проти насильства”, малювали малюнки на правову тематику, говорили про агресію в школі та дивилися ріноманітні повчальні відео в межах теми. Також тут провели батьківські збори “Насильство в сім’ї”.

Мета проведення акції “16 днів без насильства” – привернення уваги учнів до проблем насильства в дитячому та учнівському колективах та протидії насильству в сім’ї. Будьте уважними до людей та особливо дітей, які вас оточують, та не залишайте їх у біді.

Gorodishe2
дія центрів 1 1
Covid19b

АРХІВ НОВИН

Історія