Візит голови облдержадміністрації Володимир Гунчик

20.10.2017

Городищенська сільська рада, куди входять села Городище, Мартинівка та Григоровичі, приємно виділяється з-поміж інших куточків Волині.

Проживає в цій місцині  майже 900 чоловік. Є школа, дитячий садочок, Будинок культури, бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт… Окрім того, на території сільської ради активно діє товариство з обмеженою відповідальністю «Городище», де працюють місцеві жителі. Тобто є всі необхідні умови для процвітання краю. Тож не дивно, що днями село Городище відвідав голова облдержадміністрації Володимир Гунчик.

Для початку керівник найвищої виконавчої гілки влади в області у приміщенні сільської ради зустрівся із сільським активом та депутатами сільради. Цікавився проблемами, обговорював їх із місцевими жителями. Окремо зупинився на перспективах, які відкриває децентралізація.

За словами Володимира Гунчика, обласна влада приділяє надзвичайно багато уваги цьому питанню. Адже процес об’єднання – складний та довготривалий. Опісля ж постає питання, що буде із новоствореною громадою у майбутньому. Тому на плечі новообраного голови лягає величезна відповідальність. І тут потрібно бути вмілим управлінцем, аби створити дійсно самодостатню громаду.

Так, в першу чергу – створити виконком, члени якого спільно працюватимуть для процвітання ОТГ. Не слід забувати й про те, що завершується рік, тому потрібно попрацювати над бюджетом на 2018 рік. Насамкінець, враховуючи думки людей, визначити пріоритетні напрямки роботи на наступний рік.

Своєю чергою нинішній Городищенський сільський голова Світлана Соколюк, яка працює на відповідній посаді з 1998 року, запевнила, що у Городищі традиційно працюють на благо села. Але першочергове завдання – ремонт дороги, що проходить селами об’єднаної територіальної громади.

– Готовий разом із представниками районної державної адміністрації приїхати ще не один раз. Як колесо, яке, аби запустити в дію, необхідно підштовхнути, так і громаді, аби ефективно працювати, потрібна допомога ззовні. Тому ми готові підставити плече. І вже незабаром ви почнете дійсно ефективно працювати. Більшість громад, які пройшли цей етап, нині є доволі самостійними, – зазначив Володимир Петрович.

По завершенню трьохгодинних дебатів із сільським активом голова облдержадміністрації оглянув об’єкти соціально-культурної сфери села Городища – адмінприміщення сільської ради, клуб, бібліотеку та фельдшерсько-акушерський пункт, що розміщені в одній будівлі. Направду вразила охайність, чистота та сучасний євроремонт будівлі.

Довідково: У 2015-2016 роках проведено ремонт на суму 985 тис. грн (685 тис. грн – районний бюджет, 300 тис. грн – сільський бюджет).

Зокрема, як повідомила директор Будинку культури села Городище Лариса Мороз, нині функціонує 6 клубних формувань, відзначають державні та календарні свята, дні сіл тощо. Однак головним пріоритетом роботи закладу залишається національно-патріотичне виховання молоді.

В 2015 році розпочато ремонт та виконано робіт на суму 174 тис. грн (укріплення стін приміщення, ремонт глядацького залу). Протягом 2016 року продовжено ремонтні роботи, на що витрачено 200 тис. грн (районний бюджет), замінено вхідні двері (10 тис. грн – бюджет сільської ради).

Що ж стосується діяльності бібліотеки, то вона дійсно користується популярністю в жителів села. А наймолодші відвідувачі особливо активні в усіх конкурсах, що організовує районна бібліотека для дітей. В найближчій перспективі – створення лялькового театру (гуртка ляльки і книги) для наймолодших відвідувачів. Поруч із тим, книгозбірня комп’ютеризована, а свою роботу працівники активно просувають через всесвітню мережу Інтернет.

У зв’язку зі створенням ОТГ та проведенням виборів, нещодавно у будівлі сільської ради також закінчили ремонт приміщення під центр надання адміністративних послуг. Вартість виконаних робіт – 60 тисяч гривень. Наразі триває підбір кваліфікованих працівників. Відтак, вже незабаром сільська громада зможе на місці вирішувати більшість юридичних питань. Так би мовити, процес децентралізації в дії.

Перспектива для села – дитячий садочок та школа

Сільська рада направду процвітаюча, адже тут проживає майже 200 дітей віком до 18 років. Тож не дивно, що керівник найвищої виконавчої гілки влади в області відвідав місцеві освітянські заклади. Так у ЗОШ І-ІІІ ступенів навчається 110 дітей. Цьогоріч придбали шкільний автобус, але допоки триває оформлення документів, підвіз дітей до навчального закладу здійснює перевізник. Окрім того, спільно перекрили дах будівлі та багато іншого.

Протягом 2016-2017 років Городищенська сільська рада виділила на розвиток закладу 55 тис. грн, з них 10 тис. грн – на оформлення музею села в школі, 8 тис. грн – на спортивну форму, 5 тис. грн – на сценічне вбрання, 8 тис. грн. – на електричну плиту в кухню, 5 тис. грн – на плазмовий телевізор, 12 тис. грн – на меблі (парти, стінка), 5 тис. грн – на художню літературу, словники, 2 тис. грн – на підручники з польської мови.

Разом із тим, Володимир Гунчик оглянув модернізований клас інформатики. Тут є все необхідне для успішного навчання: сучасні комп’ютери, нові меблі, вихід в Інтернет. Вже незабаром планують також придбати інтерактивну дошку.

Зі слів директора школи Інни Кундлі, налагоджена тісна співпраця із керівником підприємством ТзОВ «Городище» Анатолієм Никонюком, який  допомагає навчальному закладу в проведені екскурсій, благоустрою території біля школи, закупці меблів (стільці в комп’ютерний клас) тощо.

Фінансова допомога ТзОВ «Городище» за цей період склала 45 тис. гривень. З них: 20 тис. – меблі в комп’ютерний клас, 5 тис. 200 грн – принтер кольоровий , 11 тис. грн – стінка меблева в початкові класи, 4 тис. 600 грн – жалюзі, 4 тис. 200 гривень – господарчі товари (цемент, пісок).

– Приємно вражений побаченим. Дивлячись на ваше село, розумієш, що всі спільно працюють на позитивний результат: і сільський голова, і директор школи, і керівник сільськогосподарського підприємства та усі місцеві жителі. Сподіваюся, за таким принципом працюватимете й далі у новоствореній ОТГ, – наголосив Володимир Петрович.

Що ж стосується дошкільної освіти, то в місцевому дитячому садочку «Росинка» виховується 40 дітей, черга – відсутня. Слід зазначити, що у складі ДНЗ є дві різновікові групи. Станом на 13 жовтня 2017 року із 40 дітей, що відвідують ДНЗ 8 дітей із с. Мартинівка, 4 дитини із с. Григоровичі, 27дітей із с. Городище і 1 дитина з села Чаруків. Садочок хоч і не новий, але дійсно гарний: нові меблі, ремонт, простора актова зала, оновлені санвузли, куточки дитячої творчості…

Довідково: У 2016-2017 роках для покращення матеріально-технічної та навчально-методичної бази за кошти районного бюджету придбано: посуд на суму 1300 грн, жалюзі на суму – 25тис. 500 грн, пожежний рукав на суму – 660 грн, миючі засоби – 590 грн, килимове покриття до актового залу на суму – 10 тис. 160 грн, двері до актового залу – 2 тис. 60 гривень, поставлено водовідливи на суму 90 тис. 200 грн.

За кошти сільської ради у 2016 році придбано дитячі стільці – 7тис. 600 грн, 2 шафи та стінку в гардероб – 13 тис. 585 грн, двері для пожежного виходу на суму – 8 тис. 376 грн. У грудні 2016 року меценати з Німеччини подарували холодильник та пральну машину.

В жовтні 2017 року за кошти сільської ради придбано дитячий будиночок та гойдалку на суму 20 тис. грн і ноутбук на суму 9 тис. 900 грн. У 2016-2017 н.р. за кошти батьків зроблено поточний ремонт кухні, актового залу та груп в ДНЗ. За кошти ТзОВ «Городище» придбано новорічну ялинку, замінено пісок у пісочницях.

Відвідавши село Городище та оглянувши його головні  соціально-економічні об’єкти, дивуєшся, адже українські села, попри всі переконання, можуть бути й такими: ошатними, процвітаючими та привабливими не лише для туриста, а й для місцевих жителів. Не останню роль у цьому відіграло сільськогосподарське підприємство ТзОВ «Городище» в особі його керівника Анатолія Никонюка: постійно поповнюється місцева казна, регулярно сплачуються податки, надається додаткова фінансова допомога тощо. В той же час, розумієш, що люди, які працюють на підприємстві й забезпечують його процвітання.

– Я живу селом, я не допомагаю. Живу в селі і на нього працюю. А все, що ви бачите, побудоване за моєї участі. В той же час, допомагаю не лише Городищу, а й всім селам, де орендую землю, – скромно відмітив Анатолій Олександрович.

Особливу увагу керівництво підприємства приділяє поліпшенню соціально-побутових умов працівників та жителів сіл, на території яких воно розміщене. Тож насамкінець робочого візиту Володимир Гунчик відвідав справжню окрасу села – відремонтований гуртожитку. Слід зазначити, що реконструкцію виробничо-службового житла СГ ТОВ «Городище» завершено у 2017 році. Вартість робіт – 4 млн грн. Приміщення складається із 7 житлових одно-, дво-, трикімнатних квартир з усіма зручностями. Разом із тим, робітники, окрім заробітної плати за сумлінну працю, нагороджуються цінними подарунками.

ТзОВ «Городище» створене 20 лютого 2002 року. Засновник і директор Никонюк Анатолій Олександрович. Основними видами діяльності підприємства є вирощування зернових культур, цукрових буряків, ріпаку та молочне скотарство.

Сільгосппідприємство «Городище» має статус насіннєвого господарства, якому надане право на виробництво та реалізацію елітного насіння та садивного матеріалу, а також статус племзаводу з виведення корів української  чорно-рябої молочної породи.

Використання новітньої техніки та технологій, елітного посівного матеріалу, тісна співпраця з науковими установами та ефективна система менеджменту дають змогу господарству досягти високих результатів роботи.

 

Джерело:http://voladm.gov.ua

Gorodishe2
дія центрів 1 1
Covid19b

АРХІВ НОВИН

Історія