Верховна Рада прийняла законопроєкт “Про рекламу” щодо протидії дикримінації за ознакою статі

06.03.2021

Верховна Рада прийняла у першому читанні проєкт Закону №3427 про внесення змін до Закону України “Про рекламу” щодо протидії дискримінації за ознакою статі.

Про це повідомляють на сайті Уряду.

По проєкту доповіла народна депутатка Марина Бардіна.

Доповідачка обумовила прийняття законопроекту необхідністю удосконалення правового регулювання у галузі реклами щодо протидії дискримінації за ознакою статі, а також посилення захисту прав споживачів реклами.

Протидія дискримінації за ознакою статі є одним із зобов’язань України відповідно до Конвенції ООН з ліквідації усіх форм дискримінації щодо жінок, відповідні положення передбачені також Угодою про асоціацію України з Європейським Союзом, Стратегією гендерної рівності Ради Європи на 2018-2023 роки, Глобальними цілями сталого розвитку ООН.

Заступник Голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук повідомила, що Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді за наслідками розгляду прийняти законопроект №3427 за основу та доопрацювати з урахуванням висловлених зауважень і пропозицій на етапі другого читання.

157763398 1931999743645376 7958308305178157830 N266 голосами законопроект прийнято у першому читанні за основу.

“Це, без перебільшення, історичний крок, який наближає Україну до європейських медіа стандартів та стандартів Ради Європи. Адже такі країни як Великобританія, Данія, Португалія, Іспанія, Польща уже давно на законодавчому рівні обмежили поширення сексистської реклами”, – написала у себе на сторінці у соціальній мережі “Facebook” голова Ліги захисту прав жінок Олександра Голуб.

Також спеціалістка пояснила, що є найголовнішим у проекті 3427:

– визначення понять “дискримінаційна реклама” і “реклама дискримінаційна за ознакою статі”;
– заборона використання у рекламі дискримінаційних як тверджень, так і зображень;
– усунення прогалини, яка дозволяла рекламодавцям зменшувати штрафи через ігнорування вимог Держпродспоживслужби щодо надання пояснень і документів.

Читайте головні новини Городищенської громади також на нашій сторінці у Facebook Городищенська громада

Gorodishe2
дія центрів 1 1
Covid19b

АРХІВ НОВИН

Історія