В історії нашої Батьківщини є багато подій, які засвідчують мужність, героїзм, відданість та любов українського народу до рідної землі.
14 жовтня – важлива дата, вона поєднує в собі свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День утворення Української Повстанської Армії, а віднедавна й День захисника України. Головною ідеєю свята є виявлення поваги та шани захисникам нашої держави, її суверенітету й територіальної цілісності, популяризація історії українських військових звитяг, гідне вшанування борців за незалежність України.
Так, вчора, 11 жовтня, напередодні цих святкових подій, жителі 633-річного села Несвіч урочисто вшанували учасників бойових дій російсько-української війни. Запрошеними були не лише місцеві атовці, а й учасники бойових дій з усієї Городищенської громади.
Урочистий захід розпочався молебнем за здоров’я під очільництвом настоятеля місцевого Свято-Михайлівського храму, військового капелана отця Сергія. Також батюшка звершив чин освячення ікони “Богородиця воїнів” та панахиду за загиблими воїнами.
Після завершення богослужіння, до якого приєдналися десятки жителів громади, відбулося урочисте закладання парку. Кожен присутній учасник бойових дій посадив саджанець дуба, щоб пам’ять про цю подію збереглася на століття.
Згодом процесія вирушила на околицю села – до козацьких могил, де і пройшла основна частина заходу.
Як повідомляє тутешній історик Юрій Байбула, за переказами, в них (могилах) поховані в 1596 році козаки сотні Андрія Ганського, учасника повстання під проводом Северина Наливайка. Про ці кургани писали багато істориків та археологів. Зокрема, згадуються вони в описі села Несвіч в книзі Олександра Цинкаловського “Стара Волинь і Волинське Полісся”, описав їх і міністр туризму Польщі Mieczysław Orłowicz в книзі “Ilustrowany przewodnik po Wołyniu: z 101 ilustracjami i mapką województwa”, виданій у 1929 році. Відомі вони і польським археологам. Ось як це описує Єжи Кушнір в праці “Zygmunt Leski (1896-1965), archeolog z MuzeumWołyńskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Łucku – szkic biograficzny”:
“Dnia 11IV 1937 r. koło drogi z miejscowości Nieświcz do Torczyna Zygmunt Leski znalazł na polu M. Oleksiuka niewielki kurhan. Dwa inne kurhany zostały już zniszczone podczas budowy drogi gminnej”.
Дійсно, під час будівництва дороги два кургани були знищені. Проте в 90-их роках силами місцевих активістів було насипано нові, символічні могили, де і проходить постійно на свято Покрови вшанування полеглих героїв. А нині до вшанування козаків та героїв УПА додалося і пошанування учасників АТО.
Прикрасою свята стала участь гіркополонківських козаків, які організавали козацький клич, салютували з гармат, варили смачний куліш та частували ним гостей. Крім того, гості привезли з собою макети сучасної зброї, які негайно зацікавили місцевих учнів та і дорослих теж.
З вітальним словом до присутніх звернулася очільниця Городищенської ОТГ Світлана Соколюк з побажанням міцного здоров’я, благополуччя та миру.
Чудовими піснями порадували гостей заходу місцевий художній колектив “Барви”, дует у складі Людмили Сусь та Михальчук Зіни, Сергій Міщанчук – сольними номерами.
Не скупилися на оплески присутні і городищенському колективу “Любисток”, і юній співачці-аматорці Ірині Дацюк, і учням Гімназії села Несвіч. Останні виконали запальний козацький танок, а найменший учасник Дем’ян Байбула зворушливо декламував вірші.
Свято вдалося на славу! Пройшло у дусі патріотизму, любові до України та віри у мир на нашій землі. Постійно під час заходу відбувалося неформальне спілкування між жителями громади та керівництвом ОТГ.
Завершилося дійство виконанням духовного гімну “Боже, великий єдиний!”.
Читайте головні новини Городищенської громади також на нашій сторінці у Facebook Городищенська громада