У Несвічі урочисто відзначили 250-річчя Свято-Михайлівського храму

20.09.2021

19 вересня у с.Несвіч відбулося урочисте святкування 250-річчя з дня заснування Михайлівського храму, який входить до переліку пам’яток архітектури. У святкових урочистостях взяли участь представники духовенства на чолі із митрополитом Луцьким і Волинським Михаїлом. изображение Viber 2021 09 20 09 22 49 272

Вчора, 19 вересня, несвічани відзначали історичну подію: у церкві Архістратига Михаїла відбулася Божественна літургія з нагоди 250-ліття заснування святині, яку очолив владика Михаїл. На території храму було встановлено та освячено прапор Волинської єпархії Православної Церкви України.

У 1771 році за кошти  селян та при підтримці місцевого поміщика  була збудована  і освячена дерев’яна церква.

Будували її старим перевіреним  методом: дерев’яні бруси зарізували  та закладали один на одного, скріплювали їх дерев’яними клинками.  Жодного залізного гвіздка  майстри не використали, лише значно пізніше, при ремонтах  почали кріпити дах спочатку кованими, а потім уже і фабричними, польськими.

Функціонувала  церква в складні історичні періоди і часто її діяльність залежала від політики імперських держав. Адже на момент її будівництва  Волинь перебувала у складі Речі Посполитої, і вже в  1718 році Луцька єпархія під тиском поляків перейшла в унію. Тому і Свято-Михайлівська церква почала діяти як уніатська. В 1795 році відбувся ІІІ поділ Речі Посполитої і Волинь входить до складу Російської імперії. Священний Синод  негайно починає  ліквідацію уніатства та навернення жителів приєднаних територій  в православ’я.  Вже в 1796 році уніатський священник Михайло Сибіковський  разом з несвічанами    приймають православ’я   греко-російського обряду. Відомими священниками цього періоду були Григорій Вігура, Даміан Вігура, Олександр Родкевич, Тимофій Голдаєвич. З 1924 року на Волині панує автокефальна Православна церква в Польщі. В Несвічі її  представляли Олександр Волошинський та Олександр Зуммер. З 1942 року діє Українська автокефальна церква зі священниками Олексієм Гловацьким та Андрієм Неродою. Після весни 1944 року повертається відновлена Російська православна церква. Найвідомішим священнослужителем був Іван Корецький.

З 1992 року конфесія почала називатися Українська православна церква, 20 років в цей час служив Микола Ковальчук.

У березні 2019 року релігійна громада перейшла до кліру ПЦУ, яку нині очолює настоятель Сергій Мельничук.

Більше ФОТО зі святкового дійства на офіційному вебсайті Волинської єпархії Православної Церкви України.

Інформація надана заступником директора з навчально-виховної роботи, вчителем історії гімназії с.Несвіч Юрієм Байбулою.

Читайте головні новини Городищенської громади також на нашій сторінці у Facebook Городищенська громада

Gorodishe2
дія центрів 1 1
Covid19b

АРХІВ НОВИН

Історія