“Комплексну програму “Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків Городищенської громади на 2021-2025 роки” затверджено!” – йдеться у дописі на сторінці Гендерна уповноважена Городищенської громади.
Також про затвердження Програми зазначається у статті Друга сесія восьмого скликання: бюджет-2021 прийнято, цільові програми затверджено на офіційному вебсайті Городищенської ТГ.
24 грудня 2020 року, на другій (позачерговій) сесії сільської ради восьмого скликання уповноважена особа (координаторка) з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильства за ознакою статі Галина Бакош запропонувала до затвердження комплексну програму “Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків Городищенської громади на 2021-2025 роки”. Рішення схвалено одноголосно.
Розв’язання проблеми щодо впровадження принципу рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у всіх сферах життєдіяльності громади передбачається шляхом застосуванням комплексного підходу, а саме через:
- розширення переліку статистичних показників за ознакою статі з розбивкою за іншими основними ознаками (вік, місце проживання, інвалідність, соціально-економічний статус тощо);
- подолання гендерних стереотипів;
- підвищення професійного рівня посадових осіб місцевого самоврядування щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків;
- протидію дискримінації за ознакою статі та дискримінації більше ніж за однією ознакою;
- зменшення гендерних розривів в економічній сфері, освіті, медицині, спорту, культурі, процесі прийняття рішень;
- інтеграцію гендерного аспекту до стратегій, програм, політик;
- залучення до виконання Програми установ та неурядових організацій, діяльність яких спрямовується на забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
Для досягнення мети, визначеної Програмою, передбачається виконання комплексу взаємопов’язаних завдань і заходів, спрямованих на:
- посилення інституційного механізму утвердження гендерної рівності;
- зменшення гендерних розривів у всіх сферах життя громади;
- створення ефективної системи запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі людьми, надання допомоги сім’ям, які опинились у складних життєвих обставинах.
- підвищено компетентність посадових осіб місцевого самоврядування, працівників установ, підприємств та організацій в сфері гендерної політики;
- підвищено обізнаність представників та представниць неурядових організацій та активних громадян/нок з питань рівних прав та можливостей жінок та чоловіків у громаді;
- підвищено рівень поінформованості мешканок і мешканців громади щодо переваг впровадження гендерної рівності;
- зменшено кількість проявів дискримінації за ознакою статі;
- збільшено кількість заходів щодо відповідального батьківства;
- збільшено кількість заходів щодо протидії домашньому насильству;
- гендерний аспект включено не менше ніж до 2-х цільових програм;
- збільшено кількість послуг, які відповідають потребам дівчат/жінок і хлопців/чоловіків різного віку.
Читайте головні новини Городищенської громади також на нашій сторінці у Facebook Городищенська громада