У Городищенській ТГ обговорили питання доцільності створення Центру ПМСД

14.06.2022

Сьогодні у Городищенській сільській раді відбулося засідання робочої групи з вивчення доцільності створення центру первинної медичної допомоги на території громади. Dsc 0377

Очолив засідання голова робочої групи Іван Пікун, заступник голови з питань діяльності виконавчих органів, котрий провів аналіз роботи АЗПСМ на території сільської ради за 2021-2022 роки.

Так, у Сенкевичівці станом на сьогодні підписано 1 772 декларації і обслуговує пацієнтів там один сімейний лікар.

“Я особисто був на прийомі в начальника управління охорони здоров’я Волинської, наразі військової, адміністрації: нам пообіцяли, що одного із молодих фахівців, які успішно завершать Інтернатуру, здадуть відповідні іспити – направлять у Сенкевичівку”, – зазначив головуючий зборів.

Щодо Чарукова, то тут підписано 3 240 декларацій, Шклинь – 3 264 декларації.

Разом по громаді у нас 8 276 декларацій.

Детально озвучивши цифри та фінансові асигнування від держави, Іван Адамович наголосив, що зберігши, для початку те, що в нас наявне, на рахунку новоствореного (в майбутньому) ПМСД у громаді буде більше 5 млн. грн.

Звичайно було проаналізовано і витрати. Але враховуючи те, що на сьогоднішній день Чаруківська амбулаторія відноситься до Центру в Ківерцях, а Сенкевичівська та Шклинська амбулаторії – до Центру в Горохові, і громада в загальному дофінансовує комунальні послуги та інші витрати в розмірі близько 3 млн. грн із місцевого бюджету. Тому, якщо зважити всі за та проти, то всетаки більше схиляємося до того, що варто мати своє.

“Ми повинні якнайкраще забезпечити людям доступ до медицини”, – додав пан Пікун, зазначивши, що у перспективі на громаду буде виділено мобільний ФАП – так званий автомобіль, повністю обладнаний необхідними засобами для проведення певних процедур.

На переконання голови робочої групи місцевий центр ПМСД має бути створений у селі Шклинь, де зараз активно ведуться ремонтні роботи в одному із приміщень завдяки фінансовій підтримці депутата Волинської обласної ради, місцевого аграрія, керівника ТзОВ “Городище” Анатолія Никонюка, який сьогодні також взяв участь у засіданні та підтримав хорошу ініціативу щодо створення Центру.

Присутні обговорили питання фінансової спроможності центру первинної медичної допомоги у разі його створення та подякували пану Никонюку за постійну підтримку.

Одноголосно було прийнято рішення: доручити голові робочої групи, заступникові голови з питань діяльності виконавчих органів Івану Пікуну прозвітувати про проведену роботу на черговому засіданні виконавчого комітету.

Читайте головні новини Городищенської громади також на нашій сторінці у Facebook Городищенська громада

Gorodishe2
дія центрів 1 1
Covid19b

АРХІВ НОВИН

Історія

Facebook Pagelike Widget