Світлана Соколюк: Роботи з благоустрою – це наш своєрідний виклик ворогу, адже життя і весна сильніші за темряву і зло

03.05.2023

Весна – традиційна пора благоустрою і оновлення. Українці завжди були господарями і дбали про чистоту та порядок своїх осель. Про заходи з благоустрою на території громади, які проводяться цього року, розповідає голова Городищенської сільської ради Світлана Соколюк. 

Світлано Василівно, на території Городищенської сільської ради активно тривають роботи з благоустрою. Наскільки системною є ця робота?  

–  У Городищенській територіальній громаді проводяться традиційні весняні заходи з благоустрою території. Частина з них відбулася ще до Великодня. Ці роботи здійснюються відповідно до раніше ухваленої цільової програми «Благоустрій та охорона навколишнього природного середовища населених пунктів Городищенської сільської ради на 2021-2025 роки». У цьому документі затверджений комплекс заходів та напрямків роботи, яким приділяється особлива увага. Також 11 квітня на засіданні виконкому було заслухано інформацію про видання аварійних старих дерев на території громади.

Українці завжди славилися своїм вмінням господарювати і працьовитістю. Наша громада має бути затишною, чистою і комфортною. Ми зобов’язані дбати про благоустрій території, про захист навколишнього середовища, про чисті впорядковані кладовища і пам’ятники. Про прибрані вулиці та узбіччя доріг. Про красиві дитячі майданчики і нові зелені насадження. Бо це наша рідна земля і наша відповідальність перед минулими, сучасними і прийдешніми поколіннями.

– Велика увага у селах громади приділяється прибиранню територій кладовищ. Які роботи здійснювалися цієї весни?

340787391 2203967263134440 8943605531276355964 N– Ці роботи у нас проводяться традиційно до Великодня. Вони відбуваються у кожному населеному пункті громади, де є кладовища. У тому числі й на старих кладовищах. Наприклад, одне з них є поблизу спаленого у 1943 році села Красний Сад. Розчищаємо територію від сухостою та чагарників, прибираємо і вивозимо сміття, обрізаємо де потрібно дерева. Це клопітка, але дуже потрібна робота. Адже так ми віддаємо данину шани померлим і демонструємо нерозривний зв’язок поколінь. За ініціативою жителів села Городище проведено “капітальний” благоустрій старого кладовища, що знаходиться при трасі Луцьк-Львів. Посильну допомогу в цьому надав керівник місцевого с/г підприємства Анатолій Никонюк.

Ще один напрямок – збереження пам’ятників і облагородження території навколо них. Мова йде про пам’ятник землякам у Бережанці, обеліск у Михлині, пам’ятники загиблим українським воїнам у Несвічі, Губині та селищі Сенкевичівка, пам’ятник землякам і пам’ятник на знак відміни кріпосного права у селі Чаруків. Також впорядкували територію і посадили квіти на “Алеї слави” та на “Козацьких могилах” у Несвічі. Встановили флагштоки на могилах земляків – Героїв російсько-української війни, які віддали своє життя за Україну.

Крім цього, в Угринові здійснено попередні роботи із встановлення огорожі на старому кладовищі довжиною 152 метри.

–  Що ще вдалося зробити на території Городищенської громади?

– До нашої громади входить 20 сіл і одне селище Сенкевичівка. Є вісім старостинських округів. Ми працювали комплексно і у кількох напрямках. У всіх населених пунктах прибирали узбіччя доріг, місця зупинок транспорту, територію біля адміністративних та комунальних установ. Підрізали дерева та кущі, зрізали сухостій. Велика увага приділялася ділянкам поруч з закладами освіти та дитячим майданчикам.

У Бережанці прибрали територію біля адмінприміщень, посадили квіти та облаштували клумби. У Шклині висадили 40 берізок і прибрали ділянку поблизу амбулаторії. У Колодежі зрізали старі дерева біля будівлі клубу, розчистили чагарники біля стадіону. У Михлині впорядкували парк та ліквідували стихійні сміттєзвалища. У Несвічі розчистили узбіччя дороги від села до траси Луцьк – Львів та пофарбували огорожу кладовища. У Сенкевичівці ліквідовано стихійні смітники, зрізано аварійні дерева та розчищено територію біля занедбаних будівель та садиб. У Чарукові пофарбували дитячі майданчики, посіяли квіти біля траси, обрізали живопліт біля адмінприміщення і привезли пісок для пісочниць на 5-ти дитячих майданчиках. В Угринові вивезено сміття з території округу, розчищено чагарники, впорядковано ділянки біля будинку культури, школи та пам’ятника землякам.  Це лише короткий і неповний перелік того, що вдалося зробити.

Крім цього, перед Пасхою нам вдалося відправити гуманітарний вантаж до наших хлопців на передову. Традиційного його доставив відомий волонтер Олег Дах з Сенкевичівки.

– Особливістю Городищенської громади є наявність соціально відповідального бізнесу, який завжди підтримував суспільно корисні ініціативи та допомагав реалізовувати багато важливих проєктів. Яким чином місцеві господарники долучилися до робіт з благоустрою цієї весни?

339118762 172453235652781 7654812388327510853 N– Я щиро вдячна усім нашим підприємцям, які, незважаючи на війну, завжди знаходять можливість допомогти громаді. Роботи з благоустрою не стали винятком. Соціально відповідальний бізнес активно долучився до суспільно корисної справи. Наведу лише кілька прикладів. У центрі громади – селі Городише – завдяки підтримці благодійника-мецената, депутата Волинської облради, голови ТзОВ “Городище” Анатолія Никонюка облаштовано тротуарну доріжку, викладену бруківкою, по вулиці Шкільна. В Угринові активно допомагає наводити лад підприємець Андрій Турак. Цієї весни там облаштували капличку на площі перед пам’ятником Тарасу Шевченку і висадили 45 туй. А у Несвічі до благоустрою долучається місцевий господарник Володимир Кучера. У цьому населеному пункті біля храму раніше було закладено парк на честь захисників України і цьогоріч там висаджено 40 дубків.

Крім цього, хочу подякувати усім мешканцям громади, які доєдналися до робіт з благоустрою, місцевим священникам, сім’ї Мигловців з Угринова, працівникам закладів культури і комунального підприємства “Добробут”, освітянам, волонтерам і медикам, старостам округів. Адже всі ми разом робимо суспільно корисну справу.

– Однією з актуальних проблем, яка турбує людей, є стан доріг. Що робиться у цьому напрямку?

– Це дійсно велика проблема. Територією нашої громади проходять дороги місцевого та обласного значення. Також є траса національного значення Луцьк – Львів і відрізок територіальної обласної дороги Т1802 довжиною 2 км, яка у нас проходить через Бережанку і Шклинь до траси Н17. Найгірша ситуація з дорогами, за які відповідає Служба місцевих автомобільних доріг. На жаль, все зараз впирається у відсутність фінансування. Через війну Служба місцевих автодоріг не отримує достатньо грошей на ремонт. Ми активно піднімаємо цю проблему. Від імені сільської ради я скерувала звернення у ДП «Служба місцевих автомобільних доріг у Волинській області». У ньому ми просимо здійснити заходи з експлуатаційного утримання доріг місцевого значення у межах Городищенської громади, а саме: Н17 – станція Чаруків – Несвіч – Лаврів; Н17 – Угринів – Сенкевичівка; Т0302 – Сенкевичівка – Жабче (на Боремель); Маруся – Михлин – Н17; Угринів – Дубова Корчма.

12 квітня ми отримали відповідь щодо проведення поточного ремонту дороги місцевого значення Н17 – Угринів – Сенкевичівка. Також у «Службі автомобільних доріг» заявили про проведення поточного ремонту дорожнього покриття на відрізку від траси H17 до в’їзду у село Угринів. Зараз триває підготовка тендерної документації. А після проведення торгів та визначення переможця будуть здійснюватися ремонтні роботи з експлуатаційного утримання доріг, які пролягають територією нашої громади, за співфінансуванням у межах чинного законодавства та у межах передбаченого на 2023 рік фінансування. На жаль, наразі конкретні терміни проведення робіт та їх обсяг залишаються невідомі. У схожій ситуації усі громади Волинської області та України.

– Що найбільше об’єднує людей у цей непростий для країни час? 

– Російські загарбники дуже хотіли б забрати в українців свободу, добробут і життя. Позбавити нас весни, зруйнувати наші плани та мрії. Та ми нація, яка вміє боротися і долати найважчі труднощі. Роботи з благоустрою, які тривають на території громади – це доказ того, що ми продовжуємо працювати, дбати про свою землю і країну. Що громада – велика дружня сім’я. Чисті вулиці, прибрані кладовища, оновлені дитячі майданчики, нові тротуари, висаджені дерева – це наш своєрідний виклик ворогу. Доказ, що ми сильніші. Що життя і весна сильніші за темряву і зло, які несуть загарбники. Що ми обов’язково здобудемо перемогу над ворогом.

Спілкувався Петро Герасименко

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голова Городищенської громади Світлана Соколюк провела виїзний прийом громадян

Читайте головні новини Городищенської громади також на нашій сторінці у Facebook Городищенська громада

Gorodishe2
дія центрів 1 1
Covid19b

АРХІВ НОВИН

Історія