Спалювання сухої рослинності карається Законом

11.07.2022

Із настанням спекотної літньої пори природні пожежі стають для навколишнього середовища справжнім лихом. Попри заборону та постійну роз’яснювальну роботу мешканці приватних житлових будинків та дач продовжують випалювати суху рослинність та інші рослинні рештки на землях лісового фонду та землях сільськогосподарського призначення.

У населених пунктах спалення рослинних решток на присадибних ділянках може перерости у неконтрольоване горіння. Це загрожує знищенням будівель і споруд житлового сектору. Особливо небезпечним є спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, поблизу лісових масивів.

Під час горіння сухої рослинності у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які знижують імунітет людини, викликають алергію, захворювання дихальних шляхів, посилюють негативний перебіг хронічних, а також сприяють розвитку онкологічних захворювань.

У такий складний час, в умовах воєнного стану свідомо нищити свою землю спалюючи суху траву – це злочин, в той час коли екстрені служби задіяні максимально та  працюють практично 24/7.

Згідно з чинним законодавством,  спалювання сухостою карається як диверсія . Винні особи притягаються до відповідальності згідно КУпАП.

Городищенська сільська рада звертається до громадян з проханням, дотримуватись правил пожежної безпеки, відмовитись від спалювання сміття й рослинних залишків! Якщо ви бачите, як інші палять листя та траву – поясніть, чому це не слід робити.

Читайте головні новини Городищенської громади також на нашій сторінці у Facebook Городищенська громада

Gorodishe2
дія центрів 1 1
Covid19b

АРХІВ НОВИН

Історія