Що таке грумінг і як з ним боротися?

07.04.2021

Грумінг — це встановлення дорослими дружніх та довірливих відносин з неповнолітніми особами через Інтернет для вступу з ними в інтимний зв’язок, шантажування та залякування.

Для грумінгу онлайн зловмисники використовують соціальні мережі, електронну пошту, текстові повідомлення, чати в онлайн-іграх або інші вебсайти для спілкування між користувачами.

Часто самі того не підозрюючи, підлітки допомагають кіберзлочинцям в досягненні їх цілей. Публікація фото в соціальних мережах, відкритий профіль — все це підвищує ризик стати жертвою грумінгу, наслідки якого можуть бути дуже небезпечними. Кіберзлочинці користуються недосвіченістю неповнолітніх, застосовують психологічні маніпуляції та переконання, щоб жертви добровільно погоджувались на їх небезпечні пропозиції.

Наприклад, щоб завоювати довіру зловмисники починають приділяти дитині багато уваги, часто спілкуватися, вислуховувати проблеми та дарувати подарунки. Для грумінгу зловмисники часто використовують фальшиві профілі та намагаються видати себе за іншу особу.

Остаточною метою грумінгу найчастіше є отримання фотографій та відео відвертого характеру. Однак, дії зловмисників можуть бути і набагато небезпечнішими — вони часто намагаються зустрітися з дитиною в реальному житті. Зважаючи на брак досвіду та наївність, юні користувачі можуть піддаватися на такі провокації з боку дорослих.

Грумінг не менше травматичний для дітей, ніж будь-яке інше насильство. І куди складніше виявляється.

Що ж робити батькам?

–                 Говорити з дітьми про інтернет-безпеку: пояснювати, що такі люди існують, про те, що в мережі кожен може видати себе за кого завгодно, і що з незнайомцями потрібно бути дуже обережними: не видавати адресу, телефон і ніяких подробиць реального життя. Навіть якщо ці незнайомці «знайомі» тобі вже дуже тривалий час і дуже до тебе добрі. Важливо те, щоб не зациклюватись на віртуальному житті. Для багатьох підлітків воно як повітря, не менш реальне і необхідне, ніж шкільне або сімейне.

–                 Стежити, щоб у дітей до 15 років профіль в соціальних мережах був закритий для друзів (і переглядати список друзів з дозволу дитини), і не видавати в своїх соціальних мережах інформацію про дитину, яка може «навести на слід». Однак, важливо поважати приватне життя дитини і не створювати приводів ховати від вас приватне глибше і надійніше.

–                 Говорити з дітьми про сексуальні теми в контексті соціальних мереж: про те, що оголене тіло не робить нікого повією і не ганьбить; про те, що не варто посилати нікому оголених фото, а якщо вже відправив – не боятися говорити про це батькам; і запевнити, що в разі будь-яких неприємностей ви будете на стороні дитини.

–                 Цікавитися не тільки шкільним життям дитини, а й тим, що відбувається в її віртуальному житті. Не змушувати, не забороняти і не лякати. Інакше є ризик взагалі ніколи нічого не почути.

–                 Створювати довірчі відносини з дитиною, щоб вона могла обговорити з вами будь-які частини свого життя, включаючи  найнеприємніші.

–                 Будьте завжди відкритими до ваших дітей і нагадуйте їм, що ви піклуєтесь про них, слухаєте їх, і що вони можуть звернутися до вас за підтримкою.

Детальніше про такий вид насильства як онлайн-грумінг можна переглянути у ВІДЕО.

Бережіть своїх дітей. І все буде добре!

Читайте головні новини Городищенської громади також на нашій сторінці у Facebook Городищенська громада

Gorodishe2
дія центрів 1 1
Covid19b

АРХІВ НОВИН

Історія