Рада попередньо підтримала посилення відповідальності за домашнє насильство

05.02.2021

Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт, котрий має посилити адмінвідповідальність за домашнє насильство. Законопроєкт №3908-1 підтримали 328 народних обранці.

Законопроєкт 3908-1 пропонує можливість розгляду справи про домашнє насильство за відсутності кривдника, який належно повідомлений, що зробить можливість притягнення їх до відповідальності за домашнє насильство реальною та буде спрямована на захист потерпілих від домашнього насильства.

У проєкті пропонується вказати, що за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі відповідатимуть також військовослужбовці, поліцейські та інші особи, на яких поширюється дія дисциплінарних статутів. Оскільки наразі є труднощі з притягненням до відповідальності за домашнє насильство військовозобов’язаних, бо це не є порушенням, пов’язаним зі службою.

Окрім того, в проєкті закону пропонують збільшити строки притягнення до адмінвідповідальності за домашнє насильство з трьох до шести місяців із дня виявлення порушення. Законопроєкт передбачає використання нового альтернативного виду адмінпокарання — суспільно корисні роботи.

За перше порушення можуть призначити штраф від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів (наразі це від 11 350 грн до 22 700 грн для адмінпорушень), або громадські роботи на 30-40 годин, або суспільно корисні роботи від 100 до 240 годин, або адмінарешт до 10 діб. За повторне порушення упродовж року можуть призначити суспільні роботи від 240 до 360 годин.

У пояснювальній записці йдеться, що суспільно корисні роботи — це оплачувані роботи, вид та перелік яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування. Оплата за виконання таких робіт перераховується постраждалій людині.

Читайте головні новини Городищенської громади також на нашій сторінці у Facebook Городищенська громада

Gorodishe2
дія центрів 1 1
Covid19b

АРХІВ НОВИН

Історія