На виконання Постанови головного державного санітарного лікаря України від 19.11.2021р. №20 “Про заходи щодо попередження захворювань на поліомієліт в Україні підтримуємо соціальну інформаційну кампанію та долучаємося до поширення інформаційних матеріалів.
У 2021 році в Україні зареєстрований спалах поліомієліту, ризик поширення якого на території країни оцінюється як високий. Причина – низькі показники охоплення щепленнями дитячого населення та прогалини у вакцинації.
Поліомієліт — високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Ліків проти поліомієліту не існує. Єдиним і безальтернативним захистом від хвороби є вакцинація.
Станом на 1 січня 2022 року в області лише 77,7% дітей віком до 1 року, 82,6% – віком 6 років отримали повний курс щеплень проти поліомієліту. Щоб вірус перестав поширюватися і було сформовано «колективний імунітет», щонайменше 95% дитячого населення мають бути імунізовані. Це означає, що кожна невакцинована або неповністю вакцинована дитина зараз перебуває в небезпеці.
Через низький рівень охоплення щепленням Україна опинилася в зоні високого ризику спалаху поліомієліту.
У відповідь на спалах поліомієліту в Україні та в області зокрема 1 лютого поточного року стартувала кампанія імунізації проти поліомієліту дітей віком до 6 років, котра буде відбуватись у 2 етапи:
Етап 1. Кампанія щеплення інактивованою поліомієлітною вакциною дітей віком до 6 років, які не отримали необхідної кількості доз, відповідно до Національного календаря щеплень. Триватиме три тижні. Це необхідно для захисту невакцинованих дітей від інфікування.
Етап 2. В межах якого щеплюватимуть оральною поліомієлітною вакциною усіх дітей віком до 6 років, навіть якщо вони мають усі необхідні щеплення відповідно до Національного календаря. Це необхідно для захисту дітей від інфікування та зупинення циркуляції вірусу.
Відповідно до Національного календаря, дітей щеплюють від поліо 6 разів:
- у 2 та 4 місяці від народження — інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ) (ін’єкції);
- у 6 та 18 місяців, а також у 6 та 14 років — оральною поліомієлітною вакциною (ОПВ) (краплі).
Шести доз вакцини достатньо, щоб сформувався імунітет до поліомієліту на все життя.
Щоб забезпечити проведення першого етапу кампанії, держава додатково закупила 400 тисяч доз якісної вакцини, котра на сьогодні вже поступила в область.
Близько 6 тисяч дітей в області віком до 6 років, не отримали необхідної кількості доз, відповідно до Національного календаря щеплень, з них 40% – це діти, батьки яких відмовляються від щеплень. Це свідчить про недостатню обізнаність населення щодо наслідків цієї небезпечної хвороби.
За два дні старту кампанії в області від поліомієліту вакциновано лише 280 дітей. За словами сімейних лікарів батьки не виявляють особливого бажання вакцинувати своїх дітей від поліомієліту. Така ситуація може призвести до появи цієї небезпечної хвороби і в нашій області, зокрема в організованих дитячих колективах. Ще раз нагадуємо , що вакцинація – єдиний безпечний спосіб захисту від інфекцій , які можуть призвести до ускладнень інвалідності та навіть смерті. Медичні установи району забезпечені вакцинами в достатній кількості.
Детальніше у пам’ятках:
Інформація надана Горохівським відділенням Луцького районного відділу ДУ “Волинський ОЦКПХ МОЗ”
Читайте головні новини Городищенської громади також на нашій сторінці у Facebook Городищенська громада