Пам’ять про жертв голодоморів

13.11.2019

День пам’яті жертв голодоморів щорічно вшановується на державному рівні у четверту суботу листопада. У 2019 році цей день припадає на 23 листопада. 

У цей день в Україні та світі за участю представників органів державної влади, місцевого самоврядування, іноземних гостей, громадськості, духовенства, засобів масової інформації відбуваються інформаційно-просвітницькі кампанії та жалобні заходи – покладання квітів, вінків, траурних композицій із колосків і калини до місць поховання жертв Голодомору та пам’ятних знаків, виставки, концерти-реквієми та поминальні служби за померлими від голоду.

З середини 2000-х років у День пам’яті жертв голодоморів проводяться загальнонаціональні жалобні заходи за участю Президента України та керівництва держави.

З 2003 року складовою меморіальних заходів цього Дня є акція “Запали свічку пам’яті”, що була ініційована Джеймсом Мейсом. Змістом акції є запалення свічок як на площах міст, так і на підвіконнях осель на вшанування пам’яті жертв голодоморів.

З метою вшанування на належному рівні жертв Голодомору 1932-1933 років та масових голодів 1921-1923 та 1946-1947 років Український інститут національної пам’яті пропонує проведення ряду заходів, з якими можна ознайомитись, завантаживши файл *

SHHodo_nadannya_materialiv_dlya_vshanuvannya_zhertv_Golodomoru

Історична довідка * GOLODOMOR

Gorodishe2
дія центрів 1 1
Covid19b

АРХІВ НОВИН

Історія