До уваги виборців Луцького району

08.02.2019

Як проголосувати на чергових виборах Президента України за місцем свого перебування (не за місцем реєстрації) у день голосування? 

            31 грудня 2018 року розпочався виборчий процес з чергових виборів Президента України відповідно до постанови Центральної виборчої комісії від 27 грудня 2018 року №253 «Про початок виборчого процесу чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року».

Про забезпечення тимчасової зміни місця голосування

            Якщо у зв’язку із навчанням, роботою, виїздом за кордон чи іншими подіями виборець не може проголосувати на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року за зареєстрованим місцем проживання, він може тимчасово (на день голосування) змінити місце голосування.

            З метою забезпечення захисту виборчих прав громадян України постановою Центральної виборчої комісії від 13 вересня 2012 року №893 (із змінами) затверджено Порядок тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси.

            Частиною 3 статті 7 Закону України «Про Державний реєстр виборців»  передбачено, що за мотивованим зверненням виборця, який має право голосу на відповідних виборах чи референдумі, відділ ведення Державного реєстру виборців (далі – Реєстр) може тимчасово (на період їх проведення) змінити виборцю місце голосування (виборчу дільницю) без зміни його виборчої адреси. Тимчасова зміна місця голосування (далі – ТЗМГ) підтверджується посвідченням, яке видається виборцю.

            Мотивуванням звернення може бути службове відрядження, фактичне місце проживання не за зареєстрованим місцем проживання, робота або навчання у відповідному населеному пункті або державі, перебування в санаторії тощо.

            До заяви додаються документи (копії документів), які підтверджують необхідність ТЗМГ без зміни виборчої адреси. У разі якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються відділу ведення Реєстру для перевірки вірності цих копій. До таких документів можна віднести довідку з місця роботи, довідку з місця навчання, документ, який підтверджує право власності або оренди на житло, яке знаходиться за місцем, де виборець хоче проголосувати, та інші. Перелік таких документів не є вичерпним.

             Заява приймається органом ведення Реєстру:

             за вказаним у заяві місцем перебування виборця в день виборів чи місцезнаходженням

виборчої дільниці, яку він просить визначити місцем його голосування;

             за виборчою адресою заявника, яка визначається відповідно до статті 8 Закону України “Про Державний реєстр виборців” (зареєстроване місце проживання).

             Заява подається виборцем особисто та розглядається не раніше дня початку відповідного виборчого процесу і не пізніше як за п’ять днів до дня голосування (на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року – до 25 березня 2019 року включно). При поданні звернення громадянин пред’являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (паспорт громадянина України).

            Примірний зразок заяви ТЗМГ  розміщений на сторінці відділу ведення Державного реєстру виборців офіційного веб-сайту Луцької райдержадміністрації.

            Для тимчасової зміни місця голосування членам окружних та дільничних виборчих комісій потрібно подати до відділу ведення Реєстру заяву про тимчасову зміну місця голосування та копію посвідчення (оригінал пред’являється органу ведення Реєстру), або копію рішення про утворення відповідно окружної чи дільничної виборчої комісії (рішення про зміни в складі виборчої комісії).

            УВАГА!   Виборці, виборча адреса яких знаходиться на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, а також на тимчасово окупованих територіях районів, міст, селищ і сіл, їх частини у Донецькій та Луганській областях, межі та перелік яких визначено Президентом України у порядку, передбаченому Законом України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях», можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування. 

            ТЗМГ забезпечує включення виборця на відповідній виборчій дільниці одноразово – на день голосування (на конкретну дату). У разі призначення повторного голосування виборцям, які перебуватимуть не за своєю виборчою адресою (не за місцем реєстрації), необхідно повторно звернутися щодо ТЗМГ вже на дату проведення повторного голосування.

Відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Луцької райдержадміністрації. Адреса: 43001, Волинська обл., м.Луцьк, вул.Ковельська, 53, каб. 201, тел. (0332) 72-51-97. Графік роботи: з 8.00 до 17.15 (понеділок – четвер), з 8.00 до 16.00 – п’ятниця.

Gorodishe2
дія центрів 1 1
Covid19b

АРХІВ НОВИН

Історія