Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства”, яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. У Городищенській громаді проведено чимало заходів у межах кампанії, котра стартувала в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.
Будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням її прав. Так, в закладах загальної середньої освіти, керуючись наказом гуманітарного відділу Городищенської сільської ради від 18.11.2022 року № 111/01-04 “Про затвердження плану заходів з проведення щорічної акції “16 днів проти насильства” у 2022 році” проведено ряд активностей на формування учнівської свідомості щодо нетерпимого ставлення до насильства.
У Чаруківському ліцеї відбувся перегляд соціальних відеороликів “Зупини торгівлю людьми”, “Торгівля людьми, трудова та сексуальна експлуатація в умовах воєнного стану”, “Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі” та проведено тренінги зі здобувачами освіти різних вікових категорій: “Хочемо жити без насильства” (6 клас), “Можливості – обмежені, здібності – безмежні” (5 клас), “Молодь, відстоюй свої права!” (9-11 класи). Також у закладі долучилися до флешмобів “Мій улюблений світ без насильства”, Ми проти всіх видів насилля! Відпусти квітку насилля та впевнено крокуй у майбутнє!” та презентовано проєкт учнівського самоврядування – соціальний відеоролик “Скажемо насильству “Ні!”.
Усі заходи, проведені у школі в рамках кампанії, висвітлено у Фейсбук-спільноті Чаруківського ліцею.
У Шклинському ліцеї створено стіну доброти “Наші долоньки – проти насильства” та “Зупинімо насилля разом!”. Школярі та педагоги поспілкувалися на тему торгівлі людьми, долучилися до акції “Синя стрічка” під гаслом “Геть насилля над дітьми” та провели конкурс малюнків “Світ без насильства”.
Сімейне спілкування – запорука доброго настрою і душевного спокою. І з другого боку – ніде люди не ранять так боляче, як вдома. Тому, у закладі проведено консультації для батьків “Батьківське щастя: виховання без насильства”.
Більше інформації про проведені заходи в Шклинському ліцеї можна отримати на сторінці школи у соцмережі “Facebook”.
У Сенкевичівському ліцеї провели тематичну фотосесію “Розфарбуємо світ у помаранчевий” й долучилися до акцій “Червона стрічка”, “Біла стрічка” та “Робимо добро разом” до Міжнародного дня волонтера. Також тут організовано зустріч-спілкування у форматі “жива книга” з практичним психологом і соціальним педагогом, оформлено соціальний плакат “Хочемо жити у світі без насильства” та стіннівку “Наші долоньки проти насильства”.
Детальніше про заходи у межах кампанії “16 днів проти насильства” у Сенкевичівській школі можна прочитати на сторінці ЗЗСО в соціальній мережі.
Діти – майбутнє кожної країни. Якщо вони живуть здоровим життям зараз, то за країною буде багатообіцяюче майбутнє.
Актуальність проблеми полягає в тому, що одним із показників духовного розвитку та соціальної зрілості суспільства є ставлення до дітей. Тому, протягом усього періоду акції в Угринівському ліцеї відбулося також чимало заходів, спрямованих на запобігання та протидію насильству. Зокрема, тут проведено єдину тематичну виховну годину “Разом проти насилля” та годину толерантності “Вчимося жити в мирі та злагоді”, створено інформаційну зону “Протидія насильству: законодавчі новації та дієві механізми застосування”, виготовлено лепбук “Скажемо насильству – НІ!”, влаштовано фотофлешмоб “Розфарбуємо світ у помаранчевий” та багато іншого, з чим можна ознайомитися у Фейсбук-спільноті школи.
Так, у Городищенському ліцеї педагоги пов’язали помаранчеві стрічки на кущ калини (адже калина- символ української жінки) як знак підтримки жертв насилля, зокрема – жінок, які постраждали під час окупації східних, південних і центральних областей України.
“Не маємо права мовчати, аби це більше ніколи не повторилося”, – зазначають на офіційній сторінці школи у Facebook-мережі.
У закладі було проведено анонімне анкетування учнів на виявлення насильства в сім’ї, години спілкування “Ми рівні, ми – різні”, “Синя стрічка – проти насильства”, виховні бесіди до Міжнародного дня людей з інвалідністю та Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.
Разом із цими та багатьма іншими заходами у Городищенському ліцеї відбулися зустрічі-спілкування у форматі “жива книга” з соціальним педагогом і поліцейським офіцером громади, а учнівським самоврядуванням “ТЕМП” було презентовано соціальний ролик “Допоможи мені!”.
Для учнів Колодеженського ліцею та Несвічівської гімназії Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства” пройшла у вигляді годин спілкування, перегляду відеороликів і їхнього обговорення. Тут провели уроки толерантності з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю за темами “Добро починається з тебе”, “Я вірю в силу доброти”, “Вчимося бути добрими” тощо.
У закладах освіти долучилися до акції “Синя стрічка”, присвяченого запобіганню насильства над дітьми та провели ряд бесід і виховних заходів.
До різного роду флешмобів та акцій долучилися у клубних і бібліотечних установах громади.
Не лишилися осторонь кампанії “16 днів проти насильства” і найменші мешканці – вихованці закладів дошкільної освіти, навчаючись толерантності та протидіючи злу в ігровій формі.
Мета проведення акції “16 днів без насильства” – привернення уваги учнів до проблем насильства в дитячому та учнівському колективах та протидії насильству в сім’ї.
Будьте уважними до людей та, особливо, дітей, які вас оточують, і не залишайте їх у біді!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У закладах освіти Городищенської громади реалізовано проєкт “Flowers4School”
Читайте головні новини Городищенської громади також на нашій сторінці у Facebook Городищенська громада