Належне облаштування та експлуатація індивідуальних колодязів

08.11.2023

В умовах руйнування об’єктів інфраструктури внаслідок бойових дій, дедалі частіше, в умовах відсутності централізованого водопостачання, населення використовує воду з альтернативних джерел (колодязі, бювети, каптажі тощо).

O 1h5mjvoc0jc81ms3h4n1cmr1u6gpЗначна кількість населення, особливо у сільській місцевості, використовує для забезпечення питних потреб воду з шахтних колодязів. Санітарними нормами та правилами передбачено, що колодязь має бути ізольований від проникнення поверхневого стоку (дощових і талих вод).

Територію поблизу колодязя треба утримувати в чистоті, а у радіусі 50 м від нього не дозволяється здійснювати миття транспортних засобів, водопій тварин, влаштовувати водоймища для водоплавної птиці, розміщувати пристрої для приготування отрутохімікатів та іншу діяльність, що може призвести до забруднення грунту та води.

Колодязі повинні відповідати певним вимогам. Бути облаштованим глиняним “замком” та огорожею навколо колодязя, навісом над ним, ремонтними скобами та ємностями для забору води. Колодязь має бути утепленим, а матеріал для стінок колодязя потрібно влаштовувати монолітним залізобетоном, бетонними або залізобетонними кільцями, за їх відсутності – керамікою, цеглою, каменем. Стінки колодязя повинні бути щільними, без тріщин.

Власники колодязів мають періодично – проводити їх планове обстеження, поточний ремонт, чищення та дезінфекцію. Питна вода, призначена для споживання людиною, при цьому повинна бути безпечною та відповідати вимогам законодавства. Вживання забрудненої питної води з колодязя може привести до виникнення інфекційних захворювань. Облаштовуйте колодязі правильно та захистіть себе від інфекційних захворювань.

Читайте головні новини Городищенської громади також на нашій сторінці у Facebook Городищенська громада

Gorodishe2
дія центрів 1 1
Covid19b

АРХІВ НОВИН

Історія