Луцьке відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області інформує: упродовж 2018 року профінансовано здійснення виплат матеріального забезпечення для більш ніж 9,2 тис. застрахованих осіб на суму 39,34 млн. грн., в тому числі допомогу по тимчасовій втраті працездатності на суму 22,22 млн. грн., допомогу по вагітності і пологах на суму 17,02 млн. грн., допомогу на поховання на суму 98,4 тис. грн.
Страхові виплати щомісяця фінансувались для 247 потерпілих на виробництві та членів їх сімей, загальні видатки склали близько 6,5 млн. грн., та здійснено страхових виплат на медичну та соціальну допомогу потерпілим на виробництві на суму більше 1,0 млн. грн.
За рахунок коштів Фонду оплачено лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань та травм 85 застрахованим особам на суму більше 1,07 млн. грн.
Нагадаємо, підставою для нарахування Фондом матеріального забезпечення є подана роботодавцем заява-розрахунок. З 01.10.2018 року страхувальникам надано можливість надсилати заяви-розрахунки в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису з метою оптимізації та пришвидшення фінансування.
На підставі прийнятої заяви-розрахунку Фонд соціального страхування України здійснює фінансування допомоги по тимчасовій втраті працездатності, допомоги по вагітності та пологах, допомоги на поховання, допомоги по тимчасовій непрацездатності внаслідок нещасного випадку чи професійного захворювання, відшкодування вартості поховання потерпілого та пов’язаних з цим ритуальних послуг, виплат у разі переведення потерпілого на легшу, нижчеоплачувану роботу.
З 01 жовтня 2018 року впроваджено систему попереднього контролю правильності нарахування виплат, що дозволяє упередити можливі помилки при визначенні розміру матеріального забезпечення та уникнути штрафів. Луцьке відділення виконавчої дирекції Фонду у Волинській області здійснює перевірку інформації, наведеної у заяві-розрахунку, перевіряє правильність заповнення реквізитів, наявність даних про страхувальника в Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування, дані про сплату ним єдиного внеску тощо.
Відповідно, за фактом надходження електронного документу здійснюється відправлення страхувальнику трьох видів квитанцій: про одержання електронного документа, що засвідчує факт і час його одержання; про надходження електронного документа, що за результатами перевірки засвідчує факт і час його відправлення; про приймання електронного документа, що засвідчує факт і час приймання (неприймання) електронного документа та внесення його даних у базу.
Право на допомогу по тимчасовій непрацездатності (компенсація втраченого заробітку за лікарняними листками), допомогу по вагітності та пологах виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи час випробування та день звільнення), зайняття підприємницькою та іншою діяльністю, якщо інше не передбачено законом. Підставою для призначення є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом – копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи. Також Фондом здійснюється фінансування допомоги на поховання застрахованої особи або члена сім’ї, що перебував на її утриманні.
Страхові виплати у зв’язку із травмою на виробництві або професійним захворюванням призначаються з дня встановлення інвалідності та виплачуються Фондом щомісячно. Крім того, Фонд соціального страхування України здійснює фінансування допомоги по тимчасовій непрацездатності внаслідок нещасного випадку та забезпечення медико-соціальними послугами, враховуючи всі витрати на лікування. З дня визначення МСЕК стійкої втрати професійної працездатності настає право потерпілого на отримання одноразової допомоги.