Вхід у приміщення, використання масок, харчування, засоби гігієни — яким буде навчання з осені в офіційному документі.
Сьогодні, 30 липня, у Міністерстві охорони здоров’я підписали постанову №42 “Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)”.
Зокрема, в документі зазначено:
- Відповідальність за виконання тимчасових рекомендацій покладається на засновника та керівника закладу освіти.
- Керівник або медичний персонал закладу мають забезпечити щоденний контроль за виконання тимчасових рекомендацій. А також проводити роз’яснювальну роботу з персоналом та здобувачами освіти про індивідуальні захисти профілактики. Розробляти алгоритми дій на випадок надзвичайної ситуації, пов’язаної із захворювання на COVID.
- Допуск до роботи персоналу закладів освіти здійснюється за умови використання засобів індивідуального захисту – респіратора або захисної маски.
- Працівники з ознаками респіраторного захворювання та температурою 37 градусів не допускатимуться на робоче місце.
- Усі працівники будуть забезпечені засобами індивідуального захисту із розрахунку одна захисна маска на три робочі години.
Керівник закладу освіти має забезпечити:
- Організацію збору використаних засобів індивідуального захисту в урни з кришками
- Проведення навчання щодо одягання, зняття та їх утилізації
- Забезпечити працівників рукомийниками, милом, паперовими рушниками, антисептичними засобами тощо
- Обмежити проведення масових заходів – конференцій, зборів, нард в закритих приміщеннях
- Розмістити плакати чи банери з інформацію про дотримання респіраторної гігієни та гігієни кашлю.
Також, керівник закладу освіти має визначити, через які входи будуть заходити учні до приміщення, а також скласти графік, за яким відбуватиметься допуск школярів до закладу освіти. Графік має формуватися так, аби запобігти утворенню скупчення учасників освітнього процесу. Батькам заходити до закладу освіти – заборонено, окрім тих, хто супроводжує дітей з інвалідністю.
Перед початком занять педагог має провести опитування серед учнів щодо їх самопочуття. В разі виявлення ознак респіраторної хвороби, ізолювати учня в окремо відведене приміщення закладу та проінформувати батьків.
Вхід до приміщення закладів дозволяється при наявності захисної маски чи респіратора. Захисні маски можуть не використуватися під час проведення занять у навчальних приміщеннях. Але під час пересування приміщеннями закладу використання захисних масок є обов’язковими.
Пересування учасників освітнього процесу між навчальними кабінетами повинно бути мінімізоване. За можливості, варто забезпечити проведення занять з окремих предметів на свіжому повітрі.
Що стосується організації харчування, то треба забезпечити відстань між столами не менше 1,5 метрів та розміщувати за столом не більше 4-х осіб.
Читайте головні новини Городищенської громади також на нашій сторінці у Facebook Городищенська громада