16 липня 2020 року парламент ухвалив Закон України No 805-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства». Зокрема, оновлено критерії формування загального складу місцевих рад та нові підходи до застосування типів виборчих систем в територіальних громадах.
ULEAD Волинський регіональний офіс у соціальній мережі “Facebook” пояснює як відбуватиметься визначення типу виборчої системи для територіальних громад та загального складу місцевих рад.
Зокрема, 25 жовтня вибори проводитимуться у територіальних громадах за різними типами виборчих систем залежно від кількості виборців:
- до 10 тисяч – за мажоритарною системою відносної більшості в багатомандатних виборчих округах. У кожному такому окрузі може бути обрано не менше двох і не більше чотирьох депутатів;
- 10 тисяч і більше – за системою пропорційного представництва за відкритими виборчими списками політичних партій. Ця ж виборча система буде застосована під час виборів до обласних, районних, районних у місті рад.
Під час проведення виборів сільських, селищних, міських голів також будуть застосовані різні типи виборчих систем. Це залежатиме від типу адміністративного центру територіальної громади та від кількості виборців (якщо стосується міст):
- вибори сільського, селищного голови проводитимуться за мажоритарною системою відносної більшості в єдиному одномандатному сільському, селищному виборчому окрузі, що збігається з територією громади;
- вибори міського голови з кількістю виборців до 75 тисяч осіб проводитимуться за мажоритарною виборчою системою відносної більшості в єдиному одномандатному міському виборчому окрузі, що збігається з територією громади;
- вибори міського голови з кількістю виборців 75 тисяч і більше осіб проводитимуться за мажоритарною виборчою системою абсолютної більшості в єдиному одномандатному міському виборчому окрузі, що збігається з територією громади.
Утворення територіальних, багатомандатних виборчих округів, встановлення їхніх меж та єдиної нумерації, визначення кількості мандатів, які розподіляються у багатомандатних виборчих округах, належить до повноважень відповідної територіальної виборчої комісії, яка встановлює результати виборів депутатів обласної, районної, міської, районної у місті, сільської, селищної ради, результати виборів сільського, селищного, міського голови.
Право висування кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови (в усіх типах громад), а також кандидатів в депутати (в громадах до 10 тис. виборців) реалізується виборцями через організації партій або шляхом самовисування.
Право висування кандидатів у формі виборчих списків (в громадах 10 тисяч і більше) мають виключно місцеві організації політичних партій.
Кількість депутатів місцевої ради визначатиметься по-новому.
Деталі – у інфографіці.
http://www.facebook.com/ulead.volyn/photos/a.759614880865790/1657101564450446
Читайте головні новини Городищенської громади також на нашій сторінці у Facebook Городищенська громада