Люди громади: завжди молода душею Галина Русюк зі Шклиня-2

28.03.2021

Культура завжди об’єднує людей, які вкладають у неї душу, терпіння і самовіддану працю. Вона ніколи не продається і не купується. Культура – це не робота, а місія, яка несе добро та красу.

изображение Viber 2021 03 24 21 00 33Працівник культури за покликанням серця і душі, людина – особлива, з організаторськими здібностями, яка вміла повести за собою дорослого і дитину  у світ прекрасного, дарувати їм настрій, радість і тепло,  вчити розуміти прекрасне, любов до рідного краю, книги, пісні, танцю нашого народу. Завжди була і залишається привітною, виваженою, розсудливою, цікавою, делікатною. Саме про таку творчу, добру героїню будемо вести нашу розповідь.

Галина  Павлівна Русюк народилася у рік голодомору 8 квітня 1933 року на Полтавщині в сім’ї колгоспників. Тяжке дитинство… Мама залишала синьооку дівчинку саму вдома до обіду, бо треба було працювати. У ті часи люди спасались, як могли.

“Батьки розповідали, щоб врятуватись від голоду, їли гнилу торішню картоплю, варили суп із акації, товкли кукурудзяні качани. Від голоду померло людей більше, ніж на війні. Хоча важкі часи були, я закінчила в  1949 році школу (10 класів)”, – розповідає пані Галина.

“Після закінчення школи побувала у Каневі на могилі Тараса Шевченка. Там були присутні письменники Рильський, Тичина, Воронько, Сосюра та племінник  Шевченка”, – з гордістю пригадує наша героїня.

Галина Павлівна з дитинства мріяла стати культпрацівником, любила читати книги, співати, грати ролі. У  1950 році  її мрія почала здійснюватись: дівчина вступила в культурно-освітній технікум м.Трембля Тернопільської області на бібліотечний відділ.

У 1954 році, по закінченню навчання у технікумі, була направлена на роботу на  Волинь – у село Шклинь (на той час Сенкевичівський район) бібліотекарем. Сподобалось село, привітно зустріли люди. Працювала творчо і завзято. Бібліотека наповнилась дитячим сміхом, читачами.

“Всі роботи, які мені доручали я виконувала  сумлінно і добросовісно”.

Тут наша героїня зустріла своє кохання. Майбутній чоловік Микола Демидович працював завідувачем місцевого клубу, гарно співав, малював. изображение Viber 2021 03 24 21 01 10

У 1964 році бібліотеку об’єднали з клубом і пані Галина стала працювати завідувачем клубу. Організувала при закладі культури драматичний гурток, художнього читання.  На сцені оживали інсценізації творів українських письменнків І.Нечуя-Левицького “Кайдашева сім’я”, М.Старицького “За двома зайцями”, І.Котляревського “Наталка Полтавка”, Г.Квітки-Основяненка “Сватання на Гончарівці”.

Згадує Галина Павлівна і тішиться як уміло грали ролі самодіяльні артисти Степан та Василь Ковальчуки, Марія Ковальчук, Лариса Старчук, Марія Рудь та багато інших.

изображение Viber 2021 03 24 21 01 00Клуб був переповнений молоддю, було цікаво і  весело. Запрошувались на районні огляди, конкурси, за що наша героїня нагороджена грамотами та подяками.

“По різному було, – пригадує Галина Русюк. Добрі  і тяжкі хвилини… Рано помер чоловік. Виховувала і навчала дітей сама, дочка Любов і син Микола закінчили вищі навчальні заклади і  роз’їхались із маминого гніздечка. Мене завжди надихала жити та іти вперед улюблена робота. Я дякую Богу за все: за довголіття, за те, що  мене і досі не забувають колеги, які працюють нині”.

Любить наша героїня життя, понад усе – своїх дітей, онуків, правнуків і завжди чекає на них. Любить своє рідне село, коли просинається і засинає. Згадує  найактивнішого читача бібліотеки – Анатолія Никонюка і щиро дякує за те, що він піклується про рідну місцину, де народився і виріс. Саме завдяки йому чимало зроблено у Шклині. Як-то кажуть: любив читати книги – став справжнім господарем.

На завершення нашої бесіди, Галина Павлівна додає: “Я жила роботою (10 років стажу бібліотечного працівника і 25 – клубного) і зараз, подумки, і досі у тих роках… Хочеться, щоб у кожному населенному пункті був куточок культури, де можна взяти книгу, поспілкуватися, організувати свято з аматорами села, тоді буде життя цікавішим, ми будемо добрішими – не черствими, а здоровими. Бо спілкування дає багато позитиву. Мені скоро 88, але душею я завжди молода!”

Ось  такою є наша героїня Галина Русюк. Її люблять і поважають односельчани, часто навідують. Вона працьовита, вправна господиня, яка не одного поласувала смачним домашнім хлібом і пирогами.

Хочеться побажати цій тендітній, зі щирим серцем та посмішкою на обличчі жінці міцного здоров’я, Божої благодаті та довгих років життя. Дякуємо за цікаву історію.

Спілкувалася з героїнею проєкту «Люди громади» та підготувала статтю директорка будинку культури с.Шклинь Галина Данилюк.

Якщо ви знаєте когось із мешканців Городищенської ТГ, чия життєва історія захоплює, пишіть нам (gum_gorodyshche@ukr.net) і ми обов’язково опублікуємо статтю про цю особистість. Контактна особа: ініціаторка проєкту «Люди громади» головна спеціалістка гуманітарного відділу Галина Бакош (0959200440).

Читайте головні новини Городищенської громади також на нашій сторінці у Facebook Городищенська громада

Gorodishe2
дія центрів 1 1
Covid19b

АРХІВ НОВИН

Історія