Люди громади: Неля Шнайдюк із Бережанки – з гіркотою чорнобильського полину…

26.04.2021

26 квітня 2021 року минає 35-й рік з дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції – однієї з наймасштабніших техногенних катастроф в історії людства.

Чорнобиль – катастрофа, трагедія, біль, невимовний жаль, дзвін, якого довго чутимемо відлуння… Відгомін, який не залити бетоном, не сховати під плити, не затопити слізьми вдів і матерів. Відгомін, що доноситься з вимушено покинутих  домівок. Відгомін, що торкається посивілих скронь ліквідаторів катастрофи на ЧАЕС, які ради нашого життя клали на жертовник свою молодість і здоров’я… Тож, сьогодні, у 35-у річницю трагедії, хочеться розповісти про одну із тих, хто пройшов горно Чорнобиля – ліквідаторку наслідків аварії  на Чорнобильській АС жительку с.Бережанка Нелю Володимирівну Шнайдюк. 170628699 310513927090651 1035160844413960338 N

Народилась Неля Володимирівна у с. Бережанка в 1964 році. Дитячі роки нашої героїні пройшли у рідному селі, а по закінченню Бережанківської восьмирічної школи (1980 рік) вступила до Луцького технікуму торгівлі. Незчулась як промайнуло три роки навчання; закінчивши технікум Неля пішла працювати в ОР м.Луцьк. Молоді роки, улюблена робота, життя вирувало і ніщо не передбачало біду… 26 квітня  1986 року поділить життя українців на “До” і “Після”…

Не оминула  ця страшна трагедія і Нелю Володимирівну. Вже в травні 1986 року, ще зовсім молодим дівчиськом пані Неля поїхала на ліквідацію наслідків  аварії. Зпершу потрапила в 30-кілометрову зону в с. Зелений Мис і пропрацювала там місяць, а вже в липні 1986 року пані Неля  потрапила у саме пекло – у Чорнобиль. І знову довгий місяць роботи і страшні показники дозиметра.

Неля Володимирівна не любить згадувати ті сташні події, а тим паче жалітись. Коли я запитала про ті місяці ліквідації, на мить зависло мовчання і, лише, враз зволожені очі виказували той невимовний жаль, біль та страх,  що довелось пережити цій, ще тоді зовсім юній, дівчині. Img 20210409 122152

Після повернення з Чорнобиля  Неля Володимирівна приступила до попередньої роботи. Невдовзі зустріла свого майбутнього чоловіка Бориса, одружилися і  вже в 1991 році в молодої пари народився первісток – син Андрій. У 1994 році молода сім’я вирішила повернутися у Бережанку і в 1995 році подружжя Шнайдюків раділо появленю на світ донечки Валентини.

Неля Володимирівна – трудівниця, це та, що встає раніше за сонечко. Незважаючи на те, що Чорнобиль добряче підірвав здоров’я, вона – активна, розумна, енергійна, сильна і мудра жінка, завжди готова прийти на допомогу, підтримати. Img 20210409 121558

Разом із люблячим чоловіком, з яким у парі прожили понад 30 років, збудували свій власний дім, посадили сад,  виростили дорогих серцю сина  та доньку. Виховали їх, дали путівку в життя. Дочекалися онуків – Софійки та Нікітки.   Пані Неля – любляча мама, дружина, бабуся, яка наповнює життя своїх  рідних  щастям і радістю. Img 20210409 121617

Лише завдяки самопожертві ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи, таких як наша героїня,  яка  заплатила за це  власним  здоров’ям, вдалося локалізувати аварію. У  1999 році Неля Шнайдюк нагороджена медаллю “Захиснику  Вітчизни”.

Ця мила та привітна  жінка, котра ради кращого життя поклала  на жертовник свою молодість і здоров’я,  випромінює щиру добру усмішку та, водночас, гіркоту чорнобильського полину…

Шановна Неле  Володимирівно, ми глибоко вдячні Вам за участь у ліквідації наслідків найбільшої техногенної катастрофи, за самовідданість і мужність. Щиро бажаємо Вам Божого благословіння, міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди. Хай завжди поруч з вами буде людська подяка за ваші добрі справи!

Хай залишиться у минулому й ніколи не повториться жах Чорнобильської катастрофи, а пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир, спокій і процвітання.

Спілкувалася з героїнею проєкту «Люди громади» та підготувала статтю директорка будинку культури с.Бережанка Оксана Макаренко.

Якщо ви знаєте когось із мешканців Городищенської ТГ, чия життєва історія захоплює, пишіть нам (gum_gorodyshche@ukr.net) і ми обов’язково опублікуємо статтю про цю особистість. Контактна особа: ініціаторка проєкту «Люди громади» головна спеціалістка гуманітарного відділу Галина Бакош (0959200440).

Читайте головні новини Городищенської громади також на нашій сторінці у Facebook Городищенська громада

Gorodishe2
дія центрів 1 1
Covid19b

АРХІВ НОВИН

Історія