Люди громади: майстриня на всі руки Софія Пахомівна з Городища

30.09.2020

Сьогоднішній день по-особливому святковий для Софії Пахомівни Панасюк із Городища. Адже він ознаменований гарними святами – Віри, Надії, Любові і матері їх Софії та Днем бібліотечного працівника. А ще сьогодні Бог подарував Софії Пахомівні вісімдесят четверту осінь.

Які вони ці роки життя? Що ховають у собі? А чи, навпаки, яскраво рясніють гарними добрими  світлими подіями? Спілкуючись із пані Софією, пригадуються слова пісні:

                    “Посіяла людям літа свої, літечка житом,

Прибрала планету, послала стежкам споришу.

Навчила дітей як на світі по совісті жити…”

Img 9c620cfb75c907d7530b1cb55ba02ced VВажке материнське випробування поставило перед нашою героїнею життя. Трагічна загибель чоловіка і троє малолітніх дітей  (де сину Роману – 10 років, донечкам Галині – 6 і Лідії – 15 років), яких самотужки довелось ростити і ставити на ноги. І разом з тим добудовувати дім, який почали зводити з чоловіком.  Здавалося: “Де брати сили? Як жити далі?”…

Праця була і є надійним помічником у житті Софії Пахомівни.

50 років життя віддала Вона бібліотечній справі. Численні нагороди – свідчення про сумлінне ставлення до обраної пані Софією професії, любов до якої прищепила наша героїня і  своїй невістці Галині.

На прохання згадати щось яскраве, неповторне зі свого життя, Софія Пахомівна неодмінно називає участь у драматичному та хоровому гуртках місцевого будинку культури. Односельчани добре пам’ятають ролі Пахомівни (так переважно кличуть її у селі) у виставах, п’єсах – це справжня насолода артистичним виконанням. Довгий час Софія Панасюк співала у Церковному хорі. А ще цю жінку знають як у нашому селі, так і далеко за його межами, як умілу весільну господиню. А весільний обряд печіння короваю за участі господині Софії – це справжнє дійство з колоритним співом, примовляннями, частушками. Будь-який ведучий весілля не в силі позмагатись з її співом, умінням гострого жартівливого слівця (зізнаюсь що й сама я дуже вдячна цій Берегині українських обрядів за присутність на наших заходах у “Клубі вихідного дня”.

Улюбленою справою Софії Пахомівни на сьогоднішній день є рукоділля. Img Da29710e2eeea183c23def179d56b901 V

“Хочу подарувати свої вироби – теплі шкарпеточки – синові та невісточці, любим  донечкам”, – наголошує господиня просторої світлиці. “А ось рукавички внукам – їх у мене дев’ять, а правнучаток – восьмеро!” –  гордовито додає іменинниця.

І всі вони сьогодні зберуться  у цій затишній світлиці, щоб привітати любу матусю, бабусю, прабабцю,  і побажати їй віри й надії та висловити свою найщирішу любов до найріднішої у житті – Берегині цієї дружньої родини. І ці щирі слова побажань будуть хорошим продовженням до слів пісні яка пригадалась мені на початку цієї  розповіді.

Спілкувалася з героїнею в рамках проєкту “Люди громади” та підготувала статтю директорка будинку культури с.Городище Лариса Мороз. ФОТО бібліотекарки Галини Панасюк.

Читайте головні новини Городищенської громади також на нашій сторінці у Facebook Городищенська громада

Gorodishe2
дія центрів 1 1
Covid19b

АРХІВ НОВИН

Історія