КП “Добробут”: змінено тариф з централізованого водопостачання

04.01.2023

Комунальне підприємство “Добробут” Городищенської сільської ради доводить до відома споживачів інформацію про зміну тарифу на послуги з централізованого водопостачання з 1 січня 2023 року.

Вартість тарифу становитиме 11,25 грн. за 1 куб. м (з ПДВ), норма витрат без використання приладів обліку води (лічильника) на одну людину – 4 куб.м./місяць. Це становить 45,00 грн./місяць за одну особу. Відповідне рішення було ухвалене під час засідання виконавчого комітету Городищенської сільської ради від 5 грудня 2022 року.

У зв’язку із значним зростанням цін на пальне, подорожчанням розхідних матеріалів та вартості електроенергії, реальна собівартість тарифу на водопостачання зараз становить близько 82 грн у розрахунку на одну особу при нормі споживання 4 кубометри на місяць. Однак, з метою соціальної підтримки жителів громади, Городищенська сільська рада взяла на себе оплату близько 50% вартості водопостачання для населення. Це дозволило встановити тариф у розмірі 45 грн/місяць з однієї особи.

“Ми повинні не забувати, у який час ми живемо. Значне зростання вартості водопостачання – це удар по сімейному бюджету. Люди просто не зможуть платити за тарифом у розмірі його нинішньої собівартості. Тому вважаю за необхідне, що сільська рада має взяти на себе оплату значної частини вартості водопостачання. Таким чином, нам вдасться суттєво знизити реальний тариф для домогосподарств”, – наголосила у виступі голова Городищенської сільської ради Світлана Соколюк.

Заступник голови Городищенської сільської ради Віктор Білик зауважив, що потрібно знайти розумний компроміс між реальною собівартістю водопостачання та кінцевим тарифом для споживача.

“У кінцевому підсумку, це гроші громади. Тому маємо поступити мудро. Якщо ми встановимо тариф, який дуже далекий від собівартості, це означатиме, що з бюджету сільської ради виділятиметься більше коштів на компенсацію різниці для КП “Добробут”. Що це значить? Те, що мільйони гривень, які можна спрямувати на ремонт шкіл, дитсадків, амбулаторій, доріг, благоустрій вулиць та інші корисні речі, будуть спрямовані на покриття різниці у тарифах. Бо комунальне підприємство просто не може працювати у збиток”, – зазначив Віктор Білик.

У підсумку члени виконкому зійшлися на позиції затвердити тариф на водопостачання на 2023 рік в розмірі 45 грн на одну особу. Різницю у собівартості тарифу сільська рада виплачуватиме КП “Добробут”. За попередніми підрахунками, для цього буде потрібно виділити близько 3,5 – 4 млн гривень з бюджету.

Водночас, члени виконкому закликають людей встановлювати лічильники на воду. Це допоможе облікувати реальні витрати води та зменшити витрати для домогосподарств. Також у 2023 році планується оснастити лічильниками води комунальні заклади освітньої та медичної сфер, які працюють у громаді.

  • Рішення виконкому від 05.12.2022 № 289 “Про затвердження поточних допустимих норми питного водопостачання населення Городищенської сільської ради”;
  • Рішення виконкому від 05.12.2022 № 290 “Про встановлення тарифу на послуги централізованого водопостачання, які надаються КП «Добробут» Городищенської сільської ради для населення, бюджетних організацій та інших установ”.

Читайте головні новини Городищенської громади також на нашій сторінці у Facebook Городищенська громада

Gorodishe2
дія центрів 1 1
Covid19b

АРХІВ НОВИН

Історія