Інформація щодо соціальних виплат і субсидій у період карантину

02.04.2020

Урядом України  вживаються всі необхідні заходи для забезпечення вчасної виплати і доставки соціальних допомог, пенсій та житлових субсидій на період карантину у плановому режимі протидії поширенню коронавірусної інфекції.

Для громадян, які отримують соціальні виплати та житлові  субсидії через банківські установи здійснюватимуться у звичному режимі, для відвідувачів через поштові відділення зв’язку «Укрпошта», особливо маломобільних категорій, шляхом доставки безпосередньо додому, відповідно до визначених графіків.

Для отримувачів субсидій, жодних  штрафів, пені та відключень не буде, у зв’язку з несвоєчасною оплатою житлово-комунальних послуг, відповідні зміни вже внесені до чинного законодавства.

Разом з тим, 25 березня 2020 року Урядом прийнято постанову, якою запроваджено додаткову компенсацію витрат на оплату окремих комунальних послуг отримувачам житлових субсидій на період карантину.

Зокрема, збільшено на 50 відсотків соціальні нормативи користування електричною енергією, холодною та гарячою водою, водовідведенням та природним газом для приготування їжі і підігріву води, на які розраховано субсидію. Це зроблено у зв’язку з тим, що у період карантину громадяни більше перебувають вдома, і відповідно зростає споживання цих послуг.

Крім цього, призначення житлових субсидій на наступний період, які отримували її в опалювальному періоді 2019-2020 років, буде здійснено без відповідних звернень громадян.

Громадянам, які були звільнені з роботи в період карантину та зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні, будуть мати право на призначення житлової субсидії. Субсидії надаватимуться на підставі відповідних заяв та інформації центрів зайнятості щодо їх перебування на обліку. При цьому, для розрахунку житлової субсидії враховуватимуть розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування отриманої заробітної плати.

Базовий відсоток плати за житлово-комунальні послуги, при розрахунку субсидії, з 1 травня 2020 року залишиться на рівні 15 %.

Інформація надана управлінням соціального захисту населення Луцької РДА.

Gorodishe2
дія центрів 1 1
Covid19b

АРХІВ НОВИН

Історія