Щороку 9 листопада, починаючи з 1997 р., в Україні відзначають День української писемності та мови.Долучилися до святкування і в Городищенській громаді.
Цього дня Галина Панасюк, місцева бібліотекарка провела в гуманітарному відділі захід, до якого долучилися працівники й працівниці Городищенської сільської ради: говорили про багатство української мови, розгадували ребуси, читали скоромовки, утворювали прислів’я.
Тут же уповноважена особа (координаторка) з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильства за ознакою статі Галина Бакош пропагувала серед апарату ради вживання фемінітивів у назвах професій, розповівши про способи їх творення за допомогою відео. Учасники та учасниці заходу навчилися утворювати фемінітиви від маскулінітивів та спільно розв’язали цікавий тест на цю тему.
Пані Галина зазначила, що наша українська мова – це жива мова, яка росте, змінюється і поповнюється мовними новинками. Одними з таких є фемінітиви, котрі допомогають жінкам стати більш видимими у суспільстві.
“Це зовсім не нові слова в українській мові, бо вони вже давно у вжитку. Хоча багато хто вважає, що їх використання – це приниження ролі жінки, а іменник чоловічого роду ніби “підіймає” її до рівня чоловіка. Думати так є абсолютним абсурдом, адже вживання фемінітивів, навпаки, демонструє, що жінка є повноцінно суб’єктною в усіх процесах діяльності”, – додала посадовиця.
Читайте головні новини Городищенської громади також на нашій сторінці у Facebook Городищенська громада