“Держава в смартфоні” або як працює мобільний додаток “Дія”

10.02.2020

6 лютого в Україні запустили мобільний додаток “Дія”, в якому українці зможуть зберігати документи в електронному вигляді та в майбутньому отримати доступ до всіх державних онлайн-сервісів. Презентація проходила у виставковому центрі “Парковий”.

Запуск додатку “Дія” відбувався в рамках урядової ініціативи “Держава в смартфоні”, яка обіцяє до 2024 року перевести 90% державних послуг в онлайн.

За допомогою програми можна користуватися цифровим водійським посвідченням та свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу. Також до кінця зими українці мають отримати доступ до цифрових паспортів.

Де завантажити та як користуватися додатком?

Додаток «Дія» можна безкоштовно завантажити у App Store та Google Play. Мобільні оператори повідомили про те, що не будуть тарифікувати абонентів під час використання програми онлайн. Для отримання електронних версій документів необхідно завантажити додаток «Дія» та авторизуватися. 1) Ідентифікація користувачів відбувається за допомогою технології BankID. 2)Користувач повинен надати згоду на передачу інформації через інтернет-банкінг в особистих кабінетах через банки, які приєдналися до BankID.
Документи повинні з’явитися в додатку автоматично, якщо в реєстрі є повні дані.

На що здатен додаток Дія?

Наразі додаток надає громадянам України доступ до кількох оцифрованих документів та сервісів.
Як діють цифрові документи:
• Цифрове водійське посвідчення та техпаспорт діють замість оригіналів.
• Цифрові документи дійсні лише у застосунку Дія.
• Поки цифровим техпаспортом можуть користуватися лише власники авто.
• Поліція перевіряє документ за його QR-кодом або номером в базі.

Наразі оцифровано 6 мільйонів з 9,5 мільйона посвідчень. Не потрапила частина документів, виданих до 2013 року. Чому так? Новий реєстр водійських посвідчень був створений у 2013 році. З 9,5 мільйона власників водійських посвідчень фото відображалися лише у 2,5 мільйона осіб. Компанії розробнику вдалося отримати якісні дані із демографічного реєстру та надати можливість 6 мільйонам українцям отримати електронні документи. Компанія й надалі працюватиме над підвищенням і гарантуванням безпеки даних.

Коли буде доступний електронний паспорт?

Президент наголосив, що до кінця року громадяни отримають доступ до електронного паспорта. За допомогою цифрового документа українці зможуть:
• здійснювати подорожі країною залізничним та повітряним транспортом;
• отримувати медичне обслуговування;
• здійснювати банківські операції;
• отримувати адміністративні та інші державні послуги;
• підтверджувати особу на запит правоохоронців.

“Держава в смартфоні” – оцифрують ще 50 послуг

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук назвав реалізацію програми “Держава в смартфоні” однією із найпріоритетніших для уряду. Він зазначив, що метою команди є протягом наступних трьох років оцифрувати усі державні послуги. У 2020 році заплановано оцифрувати до 50 найпоширеніших державних послуг. Також прем’єр-міністр додав, що функціонал документів згодом буде розширений. Наприклад, за допомогою водійського посвідчення можна буде засвідчувати особу, тобто воно дозволить купувати, до прикладу, квитки на літак чи залізничний транспорт.

Gorodishe2
дія центрів 1 1
Covid19b

АРХІВ НОВИН

Історія