COVID-19: епідситуація та запобігання поширенню

01.02.2023

Відповідно даних ДУ «Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», Горохівське відділення Луцького районного відділу інформує, щодо стану захворюваності та профілактики COVID-19.  

Продовжують реєструватись випадки захворювання на COVID-19 серед населення. Так, за січень місяць у Волинській області зареєстровано 561 випадок захворювання на COVID-19, з них 168 осіб було госпіталізовано, 11 випадків хвороби завершились летально (всі особи старші 60 років, з супутніми хронічними захворюваннями). Серед захворілих 14,5 % (81 випадок), становлять діти. Звертаємо увагу, що на фоні зниження загального рівня захворюваності на COVID-19, випадки серед дітей мають тенденцію до росту, багато випадків залишаються не діагностованими.

вакцинація дітей від ковідВ області вже наявна вакцина для щеплення дітей віком 5-11років. Це спеціальна вакцина Comirnaty від Pfizer-BioNTech, одна доза якої містить втричі менше активної речовини, ніж вакцина для людей 12+. Інтервал введення між першою та другою дозою становить мінімум 21 день. За детальною інформацією та для запису ви можете звернутись до свого сімейного лікаря, чи в найближчий пункт вакцинації.

Під час запису обов’язково уточнюйте наявність спеціальної вакцини Comirnaty для дітей 5-11 років!

З собою потрібно мати Свідоцтво про народження дитини та посвідчення особи одного із батьків або опікуна. Також для дітей віком 5-11 років обов’язковою є заповнена інформована згода батьків або опікунів – форма №063-2/о. Її нададуть в місці проведення вакцинації.

Нагадуємо, що вакцинація є головним засобом вберегтись від важкого перебігу захворювання на коронавірус та потенційно нових штамів. Вакцина від COVID-19 є безкоштовною та в достатній кількості.  Усі вакцини, схвалені для використання ВООЗ, мають високу ефективність у запобіганні важкому перебігу захворювання на COVID-19, госпіталізації і смерті. Тому найкращою вакциною є та, що зараз доступна для вас! Волинська область наразі забезпечена в достатній кількості вакцинами КОРОНОВАК та  КОМІРНАТІ (Пфайзер).

Особливу увагу слід приділити найбільш вразливій категорії населення – це в основному особи віком понад 60 років, яких групою ризику робить не вік, а хронічні захворювання. Що більше їх, то більше людина потребує вакцинації від COVID-19, щоб захиститися від тяжкого перебігу коронавірусного захворювання або ймовірної смерті від нього. Адже вже відомо, що пацієнти, у яких є діабет або інші захворювання, від COVID-19, на жаль, помирають частіше і швидше, ніж люди без цих хвороб, і лікувати їх набагато важче.

Інформація надана Горохівським відділенням Луцького районного відділу ДУ «Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»

Читайте головні новини Городищенської громади також на нашій сторінці у Facebook Городищенська громада

Gorodishe2
дія центрів 1 1
Covid19b

АРХІВ НОВИН

Історія