Бюджет-2023: доходи та видатки Городищенської громади

04.01.2023

23 грудня  сесія Городищенської сільської ради затвердила бюджет Городищенської громади на 2023 рік.

Dsc 0320З основними цифрами проєкту бюджету на 2023 рік та коротким аналізом поточної соціально-економічної ситуації депутатів ознайомила начальниця фінансового відділу Городищенської сільської ради Іванна Воробей.

“Бюджет Городищенської сільської територіальної громади на 2023 рік розроблений на базі уточнених основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України, які враховують дію правового режиму воєнного стану, та із застосуванням чинних норм Бюджетного та Податкового кодексів України. Також було враховано прогнозні показники економічного і соціального розвитку Городищенської територіальної громади. В основу розрахунків покладено показники доходів, видатків та обсяги міжбюджетних трансфертів, передбачені Законом України «Про Державний бюджет України на 2023 рік», прийнятому Верховною Радою України.

Аналіз тенденцій соціально-економічного розвитку громади свідчить, що економіка громади розвивається під впливом складних і не завжди передбачуваних процесів, зумовлених наслідками соціально-економічних змін в країні. Економічна стабільність громади забезпечується діяльністю суб’єктів господарської діяльності, представленими сільськогосподарськими підприємствами, торгівлі та сфери послуг, малим та середнім бізнесом”, – зазначила у виступі Іванна Воробей.

Найбільшими платниками податків на території сільської ради є:
СГ ТзОВ “Городище”, СГ ПП “Несвіч”, ПОСП ім.Шевченка, ПОСП ім.Івана Франка, ТОВ “Волиньагро”, ФГ “Юрагро”, ТзОВ “Волинь-зерно-продукт”, ВГ “Бренд”.

У цілому ресурс бюджету громади на 2023 рік обрахований в сумі 59,0678 млн. грн., в тому числі за:
загальним фондом – 57,5008 млн. грн;
спеціальним фондом – 1,567 млн. грн.

Також планується отримати освітню субвенцію з державного бюджету. Попередньо, вона має становити близько 28,5 млн гривень. Порівняно із очікуваними надходженнями у 2022 році бюджет зменшено на 1 млн. грн, або на 3%.

Бюджет є збалансованим за доходами та видатками. Він підготовлений за пропозиціями головних розпорядників коштів бюджету.

Прогнозний обсяг власних доходів загального фонду бюджету сільської територіальної громади на 2023 рік визначено у сумі 43,9667 млн. грн. (без урахування трансфертів). Основним джерелом доходів загального фонду бюджету громади є податок та збір на доходи фізичних осіб (66,0 % планового обсягу надходжень).

Після обговорення та уточнюючих питань депутати підтримали проєкт бюджету Городищенської сільської територіальної громади на 2023 рік.

Читайте головні новини Городищенської громади також на нашій сторінці у Facebook Городищенська громада

Gorodishe2
дія центрів 1 1
Covid19b

АРХІВ НОВИН

Історія