7 порад для захисту від нової коронавірусної інфекції

05.03.2020

У грудні 2019 року в Китаї виявили новий вірус, який отримав назву «коронавірус». Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка та утруднене дихання. З поширенням нового вірусу у світі в людей виникає чимало запитань, а часто – панічні страхи та побоювання. Така реакція цілком зрозуміла, однак, не завжди виправдана. Пропонуємо розібратися, що таке коронавірус, як захиститися від інфекції та чому не варто панікувати.

Що таке коронавірус та які симптоми хвороби?

Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому. У світі реєструють COVID-19.
На початковій стадії коронавірус має такі ж симптоми, що і інші гострі вірусні захворювання. Визначити можуть тільки спеціальні тести. Найпоширенішими симптомами є головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках – діарея або кон’юнктивіт.
Важливо! Вчасне діагностування. Так як за симптоматикою коронавірус нічим не відрізняється від інших вірусних хвороб, то важливо відразу звернутись до лікаря. Якщо ви протягом останні 14 днів повернулись із країни, в якій зафіксовані випадки коронавірусу або ж спілкувались із людиною, яка контактувала із тим, хто прибув до України з країн де зафіксовані випадки коронавірусу – відразу попередьте про це свого сімейного лікаря. Надалі – лікар має алгоритм дій, що робити.

коронавірусЯк знизити ризик інфікування коронавірусом?

  • регулярно мити руки з милом або використовувати спиртовмісний антисептик;
  •  під час кашлю та чхання прикривати рот і ніс серветкою або згином ліктя; після цього серветку відразу викинути, а руки вимити;
  • триматися на відстані від людей, у яких кашель або підвищена температура;
  • за можливості не чіпати руками очі, ніс і рот – це стандартний шлях потрапляння вірусу в організм через заражені поверхні (тому так важливо мити руки);
  • при підвищенні температури, появі кашлю і ускладненні дихання якомога швидше звертатися за медичною допомогою;
  • дотримуватися звичайних правил гігієни при відвідуванні продуктових ринків, де продається м’ясо, птиця або інші продукти тваринного походження;
  • не їсти продукти – особливо тваринного походження – без їх термічної обробки (так, імовірно, сталося перше зараження коронавірусом).

7 порад для захисту від нової коронавірусної інфекції ⇒ сім порад по коронавірусу

Дотримуйтеся цих настанов, бережіть себе та будьте здорові!

Gorodishe2
дія центрів 1 1
Covid19b

АРХІВ НОВИН

Історія