На кожному великодньому столі обов’язковим атрибутом є паска. Хтось полюбляє святкову випічку із магазину, а хтось не зраджує своїм перевіреним рецептам та рецептам своїх бабусь.
Сьогодні посадові особи Городищенської сільської ради діляться рецептами пасок, якими вони з року в рік користуються при підготовці до величного свята Воскресіння Господнього.
Рецепт ванільно-цитрусової паски від секретаря сільської ради Любові ТУРІЙ
СКЛАД: 8 яєць, 8 жовтків, 1 л молока, 1 л цукру (+ 100 г, якщо хочете солодшу), 500 г масла (можна 400 г масла та 100 г маргарину або спреду), 200 г дріждів, цедра одного лимона та одного апельсина, ванілін, ізюм, цукати (за бажанням), 50 г олії, 2,5-2,7 кг муки.
ПРИГОТУВАННЯ: Яйця збити з цукром. Молоко закип’ятити, поступово помішуючи додати збиті з цукром яйця. Коли суміш охолоне – потроху додавати муку та замішувати. В окремому посуді дріжді посипати цукром та залишити на деякий час, щоб підбродили, потім додати до тіста. Масло розтопити, потроху лити на руку, що місить тісто і продовжувати вимішувати. В кінці замішування додати олію. Поставити паски, щоб підійшли. Виходить приблизно 8 шт.
Рецепт ароматної паски від в.о.старости с.Михлин Яніни ОНИЩУК
СКЛАД: 10 яєць, 0,5 л молока, 75 г дріждів, 500 г цукру, 300 г масла, 1 п. ванільного цукру, 9 ст муки, 1,5 ч.л. солі, цедра лимона, родзинки або сухофрукти.
ПРИГОТУВАННЯ: Яйця збити з цукром та розвести в теплому молоці (раніше закип’ятити). Дріжді розтерти з цукром та залишити на деякий час, щоб підійшли. Потім усе змішати, додати сіль та розчинити опару. Залишити, щоб підійшло. Після цього додати решту потрібних інгредієнтів та легко місити. Розтоплене, але не гаряче масло додавати в кінці.
“Паска як коровай”: рецепт від провідного спеціаліста-бухгалтера Павліни БУЛИГИ
СКЛАД: 10 яєць, 30 жовтків, 700 г масла, 1,2 кг цукру, 300 г дріждів (Львівські), 1 лимон, 100 г олії, 100 г горілки.
ПРИГОТУВАННЯ: Молоко закип’ятити, яйця збити з цукром і розвести в теплому молоці. Дріжді розтерти з цукром і дати, щоб підійшли. Все це вилити в миску і розчинити рідку опару. Поставити в тепле місце на 40 хв, щоб підійшло. У розтоплене масло влити олію, горілку. Місити легко. Масло додавати поступово.
Рецепт пухкої паски від начальника гуманітарного відділу Тетяни МІНДЮК
СКЛАД + ПРИГОТУВАННЯ: 16 яєць + 1 л цукру – збити; 2 л молока – запарити суміш; 100г дріжджів, додавши борошно, зробити розчину на 45 хв; 8 жовтків + 0,5 л цукру – збити; 1 пачка маргарину + 1 пачка масла – розтопити; ваніль розвести теплим молоком. Цедра лимона, кориця, запахи за бажанням. Родзинки замочити у горілці на ніч, потім зцідити – усе додати у розчину та замісити тісто, яке сходить 1 год.
Рецепт запашної паски з цукатами від головного спеціаліста гуманітарного відділу Галини БАКОШ
СКЛАД: 1 кг борошна (зазвичай потрібно менше); 2.5 склянки молока; 150 г дріждів; 10 жовтків; цедра апельсина; 2оо г масла; 200 г цукатів; 400 г цукру (2 склянки).
ПРИГОТУВАННЯ: Дріжді розчинити у теплому молоці зі склянкою (200 г) цукру, додати 3 столові ложки муки. Коли опара забродить, додати решту борошна і розтерті з рештою цукру (200 г) жовтки. Добре вимісити. Потім додати ротоплене, але не гаряче, масло. Знову замісити, поступово додаючи цукати та цедру апельсина. Поставити тісто у тепле місце, щоб підійшло. Коли маса збільшиться удвоє, викласти тісто на третину форми. Поставити паски, щоб підійшли. Випікати приблизно годину. Яйцем змазувати не обов’язково.
Побутує думка, що пекти паску − це ооооой яка довга історія: поки вимісиш, поки виворожиш усе за складним рецептом, то ніби й дня вже немає. Але, хоча цей процес і вимагає трепетного ставлення, всеодно він є одним із найважливіших моментів, які повинна втілити в життя кожна хороша господиня.